Marija Bistrica: ''I u mojoj školi živi Vukovar''
OŠ Marija Bistrica obilježila Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje
U srijedu je OŠ Marija Bistrica s ponosom i ljubavlju odala počast žrtvama Vukovara i Škabrnje, kao i svim žrtvama Domovinskog rata. U sklopu projekta ''I u mojoj školi živi Vukovar'', kojega škola provodi već dvanaestu godinu, i ove godine Dan sjećanja učitelji i učenici obilježili su prigodnim aktivnostima. Plod je to dogovora svih djelatnika škole uz suradnju koordinatorice projektnog dana ''U našoj školi živi Vukovar'', vjeroučiteljice Barbare Sipine. Tijekom mjeseca studenoga na mnogim su satovima učenici razmišljali i učili o Vukovaru. Razredi su izradili svoje plakate koji su izloženi na virtualnoj izložbi u obliku digitalne knjige pod nazivom "Vukovarsko svjetlo2 koja se može razgledati na web stranici škole. Na temu žrtve Vukovara, u svim razredima održani su satovi razrednog odjeljenja, a predstavnici razreda upalili su lampaše ispred škole.
Navečer su učenici upalili lampaše na prozorima u svojim domovima. Od fotografija njihovih upaljenih lampaša, tj. osvijetljenih prozora, izradili su virtualni „zid/kolonu svjetla“ na digitalnom plakatu koji je sastavni dio virtualne izložbe. ''Vukovarsko svjetlo, koje je prijašnjih godina osvjetljavalo Kalvariju, proširilo se i osvijetlilo sve naše domove i mjesta. Ono umjesto svih učenika, roditelja i učitelja OŠ Marija Bistrica govori: Vukovar svijetli zauvijek! Kao ravnatelj jako sam sretan što naše učenike osvještavamo o povijesti naše države, na kakvim ranama je nastala, kako bi je znali cijeniti i voljeti te mi je drago da kroz ovakav način obilježavanja, u učenicima razvijamo empatiju za druge ljude koji su stradali.'' – rekao je ravnatelj OŠ Marija Bistrica Dominik Karajić. Digitalna knjiga koju je izradila učiteljica Barbara Sipina s radovima učenika, učitelja i učiteljica može se pogledati na web stranici škole.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Samo ovako se radi zaprška za sarmu: Kuharica otkriva caku za pravu, domaću gustoću
Ova neočekivana namirnica podiže šećer do vrha: Nitko ni ne zna, a bolje da je nema u kući
Svi griješe kad prže svinjske kotlete: uz ovu caku topit će se u ustima
'Dej penaze!' S kapuljačom na glavi pokušao opljačkati dućan u Zaboku pa pobjegao, na terenu policija
Vraća se snijeg u Zagorje: Evo kad ga možemo očekivati
Netko je u Hrvatskoj osvojio više od 147.000 eura na Eurojackpotu! Evo kamo ide lova
Ova 2 znaka u veljači privlače novac kao magnet, prilike im stižu sa svih strana
Preminula legendarna glumica. Pamtit ćemo je po brojnim kultnim ulogama
ŠOKANTNA SNIMKA IZ ZAGORJA: 'Životinjski otpad nema što tražiti u komunalnim kontejnerima!'
Grad Krapina dodijelio 20.000 eura Veleučilištu Hrvatsko zagorje
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
Što učiniti ako naiđete na leptira koji prezimljuje?
