Limačice Mladosti Marija Bistrica druge na turniru u Crikvenici

Male nogometašice iz Marije Bistrice nastupile na međunarodnom turniru u Crikvenici

Limačice NK Mladost Marija Bistrica protekloga su vikenda nastupile na Međunarodnom turniru Crikvenica kup u kategoriji do 11 godina. Smještene su bile u Crikvenici, a utakmice su igrale na terenima u Hreljinu i Crikvenici. U njihovoj su kategoriji bile prijavljene tri ekipe, a Mladost je bila jedina iz Hrvatske, dok su druge dvije ekipe došle iz Slovenije i to ŽNK Podravlje Aluminij i DNŠ Koper obala. S obzirom na mali broje ekipa, organizator je odlučio da se igra sustavom svako sa svakim i to po dva puta. Mladost je startala porazom 1:3 od Podravlje, nakon čega je pobijedila Koper 1:0. U drugim nastupima Mladost je poražena od Podravlja 0:1, ali je opet dobile Koper 1:0. Bile su to prve međunarodne pobjede limačica Mladosti u kratkoj dvogodišnjoj povijesti treniranja i natjecanja. U obje utakmice slovenskih ekipa slavilo je Podravlje, koje je tako osvojilo prvo mjesto, Mladost MB je bila druga, a Koper treći. Za Mladost MB su igrale Matija Behek, Barbara Perić, Iris Bertić, Petra Lacković, Mia Gorički, Lucija Jakopović, Lucija Klaužer, Jana Kožić, Amalija Žukina, Magdalena Švaljek, Leda Lacković, Lora Fijan i Ana Osrečak. Trener je Tomislav Brlečić, a u logistici trodnevnog boravka u Crikvenici i prijevoza pomogli su i roditelji Andrija Bertić, Krunoslav Behek i Kristina Gorički.

Nastupile četiri zagorske ekipe

Inače, Crikvenica open je veliki međunarodni turnir koji je i ove godine ponudio natjecanje u čak 13 kategorija, 10 muških i 3 ženske. U muškim kategorijama nastupile su još četiri zagorske ekipe iz tri kluba. ŠN Zabok u kategoriji U 10 osvojila je treće mjesto, dok je Zagore KR u istoj kategoriji stigao do četvrtfinala. Matija Gubec je nastupio sa dvije ekipe. U kategoriji U 9 je ispao u razigravanju po skupini, a u kategoriji U 11 dogurao je do četvrtfinala.