[FOTO] Križni put na Žalosni petak na bistričkoj kalvariji
Uskrs u Svetištu MBB ponovno u punom obimu
Uskrs, najveći kršćanski blagdan posebno se svečano slavi u Hrvatskom nacionalnom Svetištu MBB u Mariji Bistrici. Nakon pomalo nestvarne 2020. godine i slavlja Uskrsa bez vjernika, i nešto bolje, ali još uvijek mjerama ograničene prošle godine, ove godine u Svetištu je program organiziran ponovno u punom obimu.
Već jučer, na žalosni petak održan je križni put sa svijećama u prekrasnom ozračju bistričke kalvarije, a u njemu su, nakon dvije godine pauze ponovno organizirano sudjelovale bistričke udruge, kao i prije pandemije. Okupio se i veliki broj župljana i hodočasnika. Križ su nosili vatrogasci iz susjedne župe Laz i Sveti Matej, a u pobožnosti su sudjelovali i vatrogasci VZO Marija Bistrica, lovci LD ''Fazan'', apostoli i KUD ''Lovro Ježek'' Marija Bistrica. Križni put je pratio i sjajni glazbeni sastav ''Fides''.
Već sutra, na Cvjetnicu svima navedenima pridružit će se i članice Udruge ''Hrvatska žena'' Marija Bistrica. U velikom tjednu, uz svakodnevnu ispovijed, od četvrtka su na rasporedu i tradicionalni obredi. Misa večere Gospodnje na Veliki četvrtak i obred Službe muke Gospodnje na Veliki petak počinju u 19 sati, a Vazmeno bdijenje na Veliku subotu u 20 sati. Tu je i straža kod Kristova groba u Bazilici, koju tradicionalno u petak i subotu čuvaju lovci, vatrogasci i kuburaši. Mise na sam Uskrs su u 6.30, 9, 11 i 18 sati, a na Uskrsni ponedjeljak u 7.30, 9, 11 i 18 sati.
Na Uskrsni ponedjeljak je i tradicionalna misa u Prasvetištu na Vinskom Vrhu, s početkom u 11 sati.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Amerikanac koji je kupio kuću u Zagorju moli za pomoć: 'Život je pun iznenađenja'
U tijeku velika akcija policije u Zagorju. Podigli i dronove
Mijenja se B kategorija vozačke: neki će morati na dodatnu obuku ili polagati ispit
Župnik upozorio: 'Nemojte to više raditi u crkvi'
Umro čovjek koji je dvaput pokušao postati predsjednik Hrvatske
U Zagorju sutra bez struje nekoliko mjesta i jedan grad
Milički: ''Groblje je razglednica mjesta u koje ulazite, odraz nas koji živimo u njemu''
Dva zagorska derbija
STRAŠNO DOBRA ZABAVA: Pripremite kostime i dođite na najotkačeniji Halloween party u Zagorju!
UŽAS: Mrtav pijan u Zagorju sletio s ceste i završio u kanalu
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
U Zaboku veselim zvukovima svečano otvoren novi slušni centar Neuroth
[VIDEO] Mario Commerce okupio preko 100 sudionika na konferenciji o riznici i digitalizaciji JLS-a
