Igračke pričaju priče
U Domu kulture u Mariji Bistrici, u organizaciji Udruge 'Stav'' Marija Bistrica održano je u nedjelju predstavljanje zbirke pripovijedaka ''Igračke pričaju priče''.
Nastanku zbirke pripovijedaka svojim su pričama pridonijeli: Sanja Pilić, Nada Mihaljević, Ana Đokić, Silvija Šesto, Melita Rundek, Nada Horvat, Sanja Polak, Elizabeta Končić, Hrvoje Kovačević, Željka Horvat Vukelja, Andrijana Grgičević, Snježana Babić Višnjić, Sanja Andabaka, Sonja Smolec, Ivana Škrlec te ilustracijama Martin Zalar.
Priče su u ovoj zbirci različite, kako po odabiru načina pisanja, tako i po pristupu temi, ali sve ih povezuju motivi tradicijskih igračaka Hrvatskoga zagorja. Kao što je Carlo Collodi udahnuo dušu drvenom lutku Pinokiju, tako je našim tradicijskim drvenim igračkama (konjiću, tičekima, žveglicama…) učinilo petnaest ponajboljih hrvatskih suvremenih književnika.
O knjizi su govori urednica prof. dr, Dubravka Težak i recenzentica prof. dr. Diana Zalar, kao i ilustrator Martin Zalar. Organizatori su priredili vrlo raznolik program predstavljanja, kojeg su pjesmom otvorila članice ŽVS Maria, koji djeluje unutar Udruge STAV. Program je vodila Ana Kruhak, o projektu je govorio i Bruno Kovačić, a Ivančica Tomorad bila je zadužena za razgovor s gostima. Od autorica zastupljenih u zbirci, na ovom su predstavljanju bile Željka Horvat Vukelja, Melita Rundek i domaća autorica Ivana Škrlec.
U prigodnom programu nastupila je i Dramska skupina OŠ Marija Bistrica, a biranim su riječima na kraju ovog predstavljanja o ideji i realizaciji govorili i načelnik Općine Marija Bistrica Josip Milički i zamjenica župana KZŽ Jasna Petek.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Lijepa vijest: Akciji darivanja krvi za žene pristupilo njih 43
Kaos na autocesti od Zaboka prema Zagrebu: Više vozila sletjelo s ceste
TUŽNA VIJEST: Umro je legendarni dr. Marcel Majsec
OB Zabok objavila važnu obavijest za pacijente - stupa na snagu odmah
[FOTO i VIDEO] Nevrijeme se širi Zagorjem: Tuča pogodila više mjesta
Dan općine Mače: ‘Imamo nešto što se ne može kupiti novcem - zajedništvo, bogat društveni i kulturni život’
Gradonačelnica Zaboka Valentina Đurek održala prijem za ekipu SD Tekstilca
''Oporuka'' Đurđice Seleš stiže u Mariju Bistricu, rezervirajte kartu
I sutra u Zagorju radovi HEP-a. Evo gdje od jutra neće biti struje
Više od 400 gostiju stiže u Zagorje: Sprema se dvodnevna vinska i gastro fešta među kletima, ulaznice su u prodaji!
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
