I JA SAM ANĐEO ČUVAR: ‘Životinja koja je proživjela traume češće vjeruje iskrenim dječjim rukama, nego odraslim osobama’
Povodom Svjetskog dana volontera, donosimo priču o hvalevrijednom projektu OŠ Ante Kovačića Zlatar i Skloništa za napuštene životinje Luč Zagorja
U školskoj godini 2022./23. pokrenut je humanitarni projekt OŠ Ante Kovačića Zlatar i Skloništa za napuštene životinje „Luč Zagorja“ pod geslom „I ja sam anđeo čuvar“. Voditeljice projekta su učiteljica Ana Marija Korpar i voditeljica Skloništa Mirjana Zajec.
Cilj projekta je senzibilizirati djecu o brizi za ranjive životinje u Skloništu te ih na taj način odlučno usmjeriti na kasniju brigu oko ranjivih skupina u društvu, kao i aktivno ih uključiti u volontiranje. Od početka projekta su mnogi psi i mačke pronašli svoj dom, a njihovi anđeli čuvari su u tome pomogli. Svojim radom obradovali su životinje i njihove nove vlasnike, a oni sami stekli iskustvo što ih čini važnim dijelom zajednice volontera.
- Djeca i životinje su kombinacija koja nosi samo pozitivne rezultate. Dijete stječe samopouzdanje, razvija empatiju i samostalnost. Životinja koja je proživjela traume češće vjeruje iskrenim dječjim rukama, nego odraslim osobama. Dijete provodi vrijeme u tjelesnoj aktivnosti, u prirodi, vodi brigu i vidi rezultate svoje brige. Životinju navikla na djecu lakše će udomiti obitelji s djecom. S tom mišlju pokrenut je ovaj projekt. Zainteresirani učenici se još uvijek mogu uključiti prijavom kod učiteljice i započeti putovanje k volonterstvu. Službeni završetak projekta bit će krajem nastavne godine, što ne znači da je posao malih anđela gotov. Njihove vrijedne ruke i dalje su potrebne da mijenjaju svijet oko sebe – rekla nam je Ana Marija Korpar, učiteljica razredne nastave, volonter u Skloništu Luč Zagorja.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Šokirana Zagorka stigla u policiju: 'Pomagajte...'
Direktor iz Zagorja prijetio majci smrću i brutalno je pretukao. Detalji su užasni
BABY BOOM: U Zagorju rođeno 29 beba. Donosimo popis rodilja
Zabilježen potres na području središnje Hrvatske
Dijelovi 9 mjesta i 2 grada u Zagorju uskoro ostaju bez struje
MASOVNI OPOZIV: U ovoj hrani utvrđen je otrov, objavio Državni inspektorat RH!
Otvoreno pismo učitelja informatike šokiralo javnost. Ministarstvo: 'Sve je pod kontrolom'
Ravnateljstvo civilne zaštite izdalo važno upozorenje za sve građane: Kreće sutra u podne!
U Međimurju ubijen SDP-ov predsjednik Općinskog vijeća
Kako stoje naše rijetke vrste? Predstavljeni rezultati monitoringa za 2025. godinu
VODIČ KROZ VALENTINOVO: Ljubav se slavi u Zagorju – uz vrhunsku gastronomiju
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
