Hrvatskoj nanbudo reprezentaciji 18 medalja; Bistričancima Doris Babić i Petru Jakopcu njih ukupno 8

Na održanom Europskom nanbudo prvenstvu u Parizu

• Petar Jakopec, Doris Babić, Ivančica Babić i Edija Rouseau

Petar Jakopec, Doris Babić, Ivančica Babić i Edija Rouseau

Proteklog vikenda u Parizu održano je Europsko nanbudo prvenstvo. Iz Nanbudo kluba Marija Bistrica svoje zasluženo mjesto u reprezentaciji izborili su trostruki svjetski prvak Petar Jakopec  i u najviše kategorija zlatna Doris Babić. Oboje su nastupali pojedinačno i ekipno u borbama i katama.

Posljednje Svjetsko prvenstvo u nanbudou potvrdilo je da su baš Hrvati najuspješniji u ovoj borilačkoj vještini pa uspjeh nije izostao niti na Europskom prvenstvu u Parizu. Već u subotu, prvoga dana natjecanja, naši su reprezentativci u svim kategorijama osvojili prvih 12 od ukupno 18 osvojenih  medalja.

U muškoj apsolutnoj kategoriji hrvatski predstavnici odnijeli su sva tri odličja:  Petar Jakopec – zlato, Mihael Župančič – srebro, Josip Crnković – bronca. Doris Babić, Gabriela Redžić i Dorotea Župančić osvojile su ekipno srebrnu medalju. Ekipno muški, broncu su osvojili. Petar Jakopec, Petar Marković, Matej Krnjić, Mihael Župančić i Josip Crnković.

Petar Jakopec i ostali članovi muškog tima

Članovi reprezentacije iz Marija Bistrica na EP-u u Parizu osvojili su 8 medalja. Doris Babić je u kategoriji juniorki osvojila 2. mj u katama i 1.mj u borbama (ju randori) te ekipno u katama 2. mj i ekipno u borbama 2. mj. Petar Jakopec osvojio je u kategoriji seniori do 84 kg 3. mjesto u borbama (ju randori), a u apsolutnoj kategoriji 1. mj u ju randoriju te u kategoriji seniora ekipno 3. mjesto u katama i ju randoriju.

Ivančica Babić, demonstracija Kagu Yahime kate

Za Europsko nanbudo prvenstvo hrvatsku reprezentaciju pripremao je izbornik Leo Rafolt, instruktor i dugogodišnji međunarodni promotor nanbuda - tradicionalne japanske borilačke vještine, a iz Nanbudo kluba Marija Bistrica u sudačkom timu EP-a bila je Edija Rouseau, koja unazad par godina sa svojom obitelji  živi u Parizu.

Petar Jakopec i Edija Rouseau.

Obzirom da je proteklog vikenda tijekom održavanja Europskog nanbudo prvenstva obilježeno i 40 godina kontinuiranog razvoja nanbudo vještine, čast da tijekom službenog programa demonstrira žensku katu Kagu Yahime (Princeza od mjeseca) dobila je i predsjednica Nanbudo kluba Marija Bistrica, Ivančica Babić.

Dodajmo kako su na Ivančica Babić i Doris Babić mama i kćer. Mama je jedna od najboljih prezentatorica kata u Europi, a kćer koja je inače 1. godina jezične gimnazije u Zaboku europska i svjetska prvakinja u borbama i katama.