''Građani KZŽ i cijele Hrvatske imaju za koga glasati na HNS-ovim listama''
HNS liberalni demokrati okupili su se u Mariji Bistrici
U sklopu priprema za lokalne izbore Hrvatska narodna stranka - liberalni demokrati, organizirala je konferenciju za medije koja je održana u nedjelju u Mariji Bistrici. O pripremama za lokalne izbore i stranačkim kandidatima govorio je predsjednik HNS-a Stjepan Čuraj, a u ime domaćina predsjednik Županijske organizacije HNS-a Robert Šplajt, koji se prvi obratio novinarima izrazivši zadovoljstvo zbog okupljanja upravo u Mariji Bistrici , jer osim ove press konferencije, članovi HNS-a u Mariji Bistrici imali su i okupljanje u sklopu priprema za izbore, a sve prema epidemiološkim mjerama.
''HNS je u Zagorju jaka organizacija koja ima glavu i rep i koja će na ovim izborima to i dokazati'', rekao je uvodno Šplajt. ''Drago mi je što imamo jednu novu politiku, s našim mladim ambicioznim predsjednikom Stjepanom, i gdje se vraćamo korijenima i narodu, jer mislim da to naši glasači trebaju i da trebamo provoditi politiku svakog čovjeka, malog čovjeka, i naravno politiku budućnosti, a tu je uvijek HNS bio jak. Nećemo skretati sigurno ni lijevo ni desno, gubiti vrijeme. Nećemo se previše obazirati na povijest, ali ćemo ju poštivati, nego ćemo se baviti budućnošću, jer to nam je ono što nam svima treba, da bi stvorili jednu bolju zajednicu za sve nas, a pogotovo za našu djecu – rekao je predsjednik zagorskog HNS-a dodavši da će HNS KZŽ sigurno dokazati da je treća opcija u županiji. - Možda ćemo čak i iznenaditi neke partnere koje smo dosada imali i neke koji nas nisu ozbiljno shvaćali – zaključio je Šplajt.
Predsjednik HNS-a liberalnih demokrata Stjepan Čuraj na početku svog obraćanja rekao je da nije slučajno što su se opet okupili u KZŽ, već to samo dokazuje da u ovoj županiji HNS ima kvalitetne ljude i organizacije i imaju čime izaći pred građane, kako u nizu općina i gradova, tako i u samoj županiji, o čemu će ipak podrobnije izvijestiti u narednom periodu, kako je rekao za koji tjedan.
''Danas smo ovdje jer pripreme za izbore odrađujemo u nekoliko grupa, zbog ograničenja, tako da smo se strogo držali svih mjera, kako bi jasnije artikulirali naš izlazak na lokalne izbore, kako bi jasnije komunicirali naše programe i izašli spremni pred gađane sa konkretnim prijedlozima, te sa rezultatima tamo gdje već obnašamo vlast.'' rekao je Čuraj i dodao da HNS sigurno ima puno toga za ponuditi. ''Želim poručiti građanima KZŽ-e, ali i cijele Hrvatske, kako ćemo mi na ovim izborima ponuditi alternativu i građani će moći glasati za pravu, istinsku i modernu stranku, sa modernim načelima i kvalitetnim programima, ali prije svega sa kvalitetnim ljudima. Na lokalnim izborima većinom se treba glasati za ljude i programe i ono za što se oni zalažu, a to ćemo mi jasno komunicirati. I ovdje je bilo govora o tome da moramo jasno komunicirati svoje politike, načine na koji ćemo to raditi i što ćemo govoriti.'' Čuraj je podsjetio da je u sklopu participacije u većini ugrađen program besplatnih vrtića prema socijalnim kriterijima od 1. siječnja iduće godine.
''Na tome ćemo inzistirati, ali i na niz drugih projekata, što nacionalnih, što lokalnih, koji imaju za cilj poboljšati kvalitetu života naših sugrađana. To mora biti osnova svake politike i stoga danas želim ovdje poručiti da građani i KZŽ-e i diljem Hrvatske imaju za koga glasati, imaju kvalitetne ljude na listama HNS-a i HNS podržava kvalitetne kandidate diljem Hrvatske i gotovo nigdje ili u vrlo malo mjesta idemo sa HDZ-om ili možda eventualno sa SDP-om. Mi smo upravo ta alternativa tim dvjema strankama, ako ne gledamo ekstremno lijevo ili desno. To je nešto što je dokazano, što je pokazano i što su građani navikli birati, navikli vjerovati i s time izlazimo još osvježeniji, umiveniji i moderni pred građane za ove izbore. I to ćemo apsolutno ponuditi kroz naše programe i projekte jer to je najbitnije, da ljudi bolje žive u svojim mjestima, i to pogotovo u 4 slijedeće godine.'' – poručio je predsjednik HNS-a liberalnih demokrata i na kraju najavio novi dolazak za nekoliko dana na predstavljanje nove nacionalne politike, obrisa novih identiteta i dostojno obilježavanje obljetnice, kako je rekao ''koja je svima nama jako draga'', a mislivši pri tome na 50. obljetnicu hrvatskog proljeća.
Prethodni članak
Sljedeći članak
OBJAVLJENA IMENA: Ovi su Zagorci sudjelovali u velikoj 'narko špediciji', poznati svi detalji
Vrhunski kuhari uvijek dodaju ovo u prezle: piletina ostaje hrskava satima, a tajna je u jednom jednostavnom sastojku
Smanjuje apetit i sprječava prejedanje: Palenta dijeta traje samo 4 dana, a čini čuda za tijelo
Užas u Oroslavju: 21-godišnji vozač završio u dvorištu kuće, izvlačili ga vatrogasci – teško je ozlijeđen
Tko sve u Hrvatskoj mora ponovno na vozački ispit: Evo zašto to košta ‘bogatstvo’ i dodatno komplicira život
Dojava o bombi u zagrebačkom Gradskom poglavarstvu: 'Tomašević neće dočekati jutro'
Juventus Training camp Croatia - Hum na Sutli
Veliki obrat! Doček ipak na Trgu u 18 sati, Vlada sve preuzela
Zimski let zlatarskih lastavica
Dva požara u Zagorju. Policija otkrila uzroke
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
Što učiniti ako naiđete na leptira koji prezimljuje?
