FOTOGALERIJA: Nekoliko tisuća ljudi na križnom putu sa svijećama u našem najvećem marijanskom Svetištu
Uskrs, najveći kršćanski blagdan posebno se svečano slavi u Hrvatskom nacionalnom Svetištu MBB-e u Mariji Bistrici.
Jučer, na žalosni petak održan je križni put sa svijećama u prekrasnom ozračju bistričke kalvarije, a sudjelovale su bistričke udruge. Okupio se i veliki broj župljana i hodočasnika, njih nekoliko tisuća. Križ su nosili župljani iz sela Podgrađe, a u pobožnosti su sudjelovali i vatrogasci VZO Marija Bistrica, lovci LD ''Fazan'', apostoli i članice Udruge ''Hrvatska žena'' Marija Bistrica.
Križni put je pratio i sjajni glazbeni sastav ''Fides''. Sutra, na Cvjetnicu, veliki križni put na rasporedu je u 15 sati ponovno uz sudjelovanje udruga i nošenje križa mještana Podgrađa. Pjesmom će križni put pratiti Klapa ''Bistrica''.
U velikom tjednu, uz svakodnevnu ispovijed, od četvrtka su na rasporedu i tradicionalni obredi. Misa večere Gospodnje na Veliki četvrtak i obred Službe muke Gospodnje na Veliki petak počinju u 19 sati, a Vazmeno bdijenje na Veliku subotu u 20 sati.
Tu je i straža kod Kristova groba u Bazilici, koju tradicionalno u petak i subotu čuvaju lovci, vatrogasci i kuburaši. Mise na sam Uskrs su u 6.30, 9, 11 i 18 sati, a na Uskrsni ponedjeljak u 7.30, 9, 11 i 18 sati. Na Uskrsni ponedjeljak je i tradicionalna misa u Prasvetištu na Vinskom Vrhu, s početkom u 11 sati.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Jednostavno i pristupačno: Riješite se crnih mrlja na ružama uz jednu namirnicu iz hladnjaka
Ovako se prave faširane šnicle: ne dodaju se ni jaja ni prezle, a ukusnije sigurno niste probali
Nova promjena: Od 1. studenog uvodi se naknada za uslugu koja se dosad nije naplaćivala
Od sljedećeg tjedna počinje zlatni period za 3 znaka: Sreća kuca na vrata, dobit ćete sve što poželite
Novi detalji stravične pucnjave: Sve je počelo u poznatom kafiću, otkriven povod
[FOTO] Ovako se nekad živjelo na selu! Trnovec vratio posjetitelje u vremena naših baka i djedova
Grad Zlatar poziva: 'Dostavite prijedloge i primjedbe za proračun'
[VIDEO] Danijel T. je upucao dvoje u Čakovcu, u BiH je imao laboratorij droge!
Ovo je napadač iz Čakovca, policija apelira: ‘Ne približavajte mu se!‘
[FOTO] Veliki požar stambene zgrade: Jedna osoba završila u bolnici
Monitoring bijele rode 2026.
Aplikacija iNaturalist – istraži i podijeli svoja opažanja iz svijeta prirode
Prirodan izgled novi je beauty imperativ: Sve više Zagorki bira suptilne estetske tretmane
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
