[VRLO ČVRSTA UTAKMICA] Gaj s bijele točke do sva tri boda

U nastavku prvenstva Gaj Mače očekuju utakmice s protivnicima koji su ispod njih u poretku, a već ovog vikenda gostuju kod posljenjeplasiranog Španskog

U nedjeljno prijepodne, po lijepom i sunčanom vremenu, Gaj je u Maču ugostio Bistru iz obližnje Donje Bistre. Novi trener na klupi momčadi iz Mača Zoran Vukelić odlično je krenuo u svojoj prvoj utakmici prošlo kolo u Zagrebu protiv Trnja, od kud se Gaj vrati sa sva tri boda, a određene izmjene pretrpjela je standardna momčad i na ovoj utakmici. Sama utakmica bila je vrlo čvrsta, igralo se uglavnom između dva šesnaesterca i s jako malo izglednih prilika za postizanje gola.

Dosadno prvo poluvrijeme

Prvu priliku za gost iamo je Šturlan u 7. minuti kad se odlično oslobodio pratnje i provukao između dva igrača, pucao ali ne previše opasno za domaćeg vratara Ranogajca koji je u ovoj utakmici po prvi puta u prvenstvu stao na vrata od prve minute. Dvije minute kasnije prilika je i za domaćina. Rihtar je ubacio pred gol gdje obrana kratko odbija do Brlečića koji u pokušaju udarca prema golu loše udara loptu i odlazi daleko od gola. Slijedi jedno veliko ništa sve do 16. minute. Tada je slobodan udarac za goste, kojeg je izveo Brlečić. Pucao je odlično kroz živi zid, ali vratar Ranogajec je na pravom mjestu i brani ovaj opasan udarac. U 21. Haramustek upošljava Brlečića koji oštro puca, ali u blok gostujućih igrača. Dvije minute kasnije opasno je pred golom domaćih. Šturlan je izbio sam ispred Ranogajca i puca ravno u njega. Za goste je pokušao i Marić u 28. ali puca pokraj gola. Najljepšu i najizgledniju priliku domaćin je imao u 31. minuti kad je Strabić ubacio u sredinu pred gol, a Brlečić glavom pucao za malo pored gola. Do kraja prvog poluvremena još jednom je za goste slobodan udarac izveo Bagarić, ovaj puta preko zida ravno na glavu Mariću, a Marićev udarac glavom Ranogajec brani.

Zanimljivih drugih 45 minuta

Drugo poluvrijeme bilo je, na radost oko 400 gledatelja mnogo dinamičnije i s više izraženih prilika. Prvu su imali domaći u 3. minuti nastavka kad Cvrtila, koji je ušao na početku poluvremena, odlično prima loptu, okreće se i puca, no vratar gostiju Đurđek odlično brani. Brza kontra gostiju preko Šturlana u 52. minuti, ali u završnici ne pretjerano dobar udarac i domaći vratar to brani. Opasno je pred gostujućim golom u 56. kad Brlečić ubacuje prema Iskriću, ali Đurđek na vijeme intervenira i prima loptu. Igrala se 62. minuta i Nikpalj u gostujućem šesnaestercu ruši Cvrtilu, ali glavni sudac utakmice pokazuje samo da se igra nastavi. U 67. pokušao je i Makarun ugroziti domaći gol, ali je bio neprecizan. U 70. Postonjski stvara prostor za udarac iako je prilično ukoso i sam puca iako je imao potpuno samog Iskrića u sredini i na kraju udarac Postonjskog gostujući vratar brani. U 72. minuti ponovno je Cvrtila srušen u gostujućem kaznenom prostoru, ovaj put od Jakopića, ali na radost domaćih i mnogobrojnih gledatelja pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač najstrože kazne je Iskrić koji dovodi Gaj u vodstvo od 1:0. Uslijedilo je razdoblje vrlo čvrste i na trenutke i grube igre, ali bez izglednih prilika. Sve do 87. kad nakon kornera Haramustek glavom puca preko gostujućeg gola. Isti igrač izveo je slobodan udarac minutu kasnije, ali ponovno puca preko gola. I na samom kraju jedan pokušaj gostiju, ali Nikpalj s runa šesnaesteca puca daleko od gola.

Ova utakmica će vrlo brzo pasti u zaborav, a ostati će zapisano da je Gaj Mače na svom terenu savladao Bistru s 1:0. U nastavku prvenstva Gaj Mače očekuju utakmice s protivnicima koji su ispod njih u poretku, a već ovog vikenda gostuju kod posljenjeplasiranog Španskog.