[VIDEO] Toplina, zajedništvo i oni trenuci koji griju srce: Pogledajte novi videospot ŽVS Kajda
Jedna od najboljih vokalnih skupina sjeverne Hrvatske, Kajda iz Mača, nakon što je prošle godine obilježila dva desetljeća rada koncertom i promocijom svojeg četvrtog božićnog albuma, „Oj ,Djetešce, moje drago“, ove je godine napravila poseban iskorak. Za 13 napjeva s albuma snimile su zasebne glazbene spotove.
- Vrijeme Došašća donosi toplinu, zajedništvo i one trenutke koji griju srce, a upravo to smo poželjele prenijeti kroz ovaj projekt - kaže Nikolina Vrlec, jedna od članica ŽVG Kajda. Na prvu adventsku nedjelju premijerno su predstavile prvi u nizu spotova koji će se postupno objavljivati tijekom prosinca. Cjelokupni projekt rezultat je suradnje članica Kajde i dugogodišnjeg glazbenog suradnika Marija Kroga, dok je produkciju i završnu obradu potpisala Babice produkcija.
Snimanje je održano u prepoznatljivom ambijentu Crkve Bezgrešnog Začeća Blažene Djevice Marije u Maču, čiji je prostor dodatno naglasio toplinu i duh tradicijskih božićnih napjeva. „Kajdašice“ spominju i doprinos statista, članova mačanskoga KUD-a „Ljudevit Gaj“ i KUD-a Belec, ali i mještana.
ŽVG Kajda poznata je po svojem folklornom a cappella izričaju, a ovim projektom spajaju tradiciju i suvremeni pristup, približavajući božićnu glazbenu baštinu široj publici. Premda neće biti tradicionalnog božićnog koncerta u Maču, Mačanci će imati prigodu čuti ih nakon ponoćke u mačanskoj župnoj crkvi. Cijeli koncert izlazi na Youtube treće adventske nedjelje.
No, „Kajda“ u svojem kalendaru ima i gostovanja. Tako će 20. prosinca gostovati u Slovenskim goricama, na tradicionalnoj manifestaciji „Praznični december 2025“ u mjestu Vitomarci, sjedištu općine Sveti Andraž, a pjevat će i 21. prosinca na božićnom koncertu u crkvi sv. Andreja u mjestu Lučke pri Andraši. Gostovanje ih očekuje i u siječnju 2026. godine. Naime, 18. siječnja bit će gošće prijateljskog zbora Coro polifonico Trichiana u Trichiani, 70 kilometara sjeverno od Veneciji u talijanskoj regiji Veneto, a povodom blagdana svetog Feliksa mučenika, zaštitnika Trichiane i svetog Tiziana, zaštitnika njihove općine Borgo Valbelluna. To je poznanstvo s FAKS festivala u Istri na kojemu su Kajde sudjelovale 2023. i 2024. godine.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Gotovo svi pogriješe čim donesu lubenicu kući, a zbog toga izgubi slatkoću
Jednostavno i pristupačno: Riješite se crnih mrlja na ružama uz jednu namirnicu iz hladnjaka
Vuk noćas ušao u dvorište u Zagorju? 'Uspjela sam ga snimiti bljeskalicom'
Plenković: Plaća je 1555 eura, a mirovine dižemo na 800 eura
Nesvakidašnja krađa u Zagorju: Ženi iz vrta ukrali 200 kg krumpira
Saznaju se novi detalji o napadaču iz Čakovca: Bio u zatvoru u BiH, a ovo je pozadina krvavog sukoba...?
[FOTO] Povijest ponovno marširala Krapinom: 13 postrojbi iz cijele Hrvatske stiglo u Zagorje
Od sljedećeg tjedna počinje zlatni period za 3 znaka: Sreća kuca na vrata, dobit ćete sve što poželite
Županija osigurala 35.000 eura za participativni proračun za mlade: prijavite svoje ideje i projekte
Monitoring bijele rode 2026.
Aplikacija iNaturalist – istraži i podijeli svoja opažanja iz svijeta prirode
Prirodan izgled novi je beauty imperativ: Sve više Zagorki bira suptilne estetske tretmane
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
