Dva pogotka Josipovića za važnu pobjedu Gaja

18. kolo III. HNL-središte, GAJ MAČE - Kurilovec 3:2

U vrlo zanimjivoj utakmici u kojoj je postignuto čak pet golova, Gaj je teško, ali zasluženo došao do prve pobjede u prvom kolu nastavku prvenstva. Na svom su travnjaku nogometaši Franje Pužina slavili protiv Kurilovca rezultatom 3:2.

Prvo poluvrijeme obilježila su dva kaznena udarca koje je vidio samo sudac Komesar. Prvi je svirao za goste i to nakon prekršaja nad vratarom Bobincem, na iznenađenje svih prisutnih. Selman nije imao milosti i doveo je goste u vodstvo od 0:1. Nije previše uvjerljiv bio ni pad Matije Benčića u kaznenom prostoru gostiju, no Komesar je očito kompenzirao i dosudio najstrožu kaznu za domaćina koju je u pogodak za 1:1 pretvorio Šaban. Još važno spomena u prvom dijelu bio je pokušaj Matije Benčića već u 3. minuti nakon dugog auta Sambola koji je obranio Išek, baš kao i slobodnjak Haramusteka u 26. minuti. Gosti su ostali s igračem manje od 34. minute nakon što je Završki srušio Haramusteka koji je krenuo sam prema gostujućim vratima. Bilježimo još je i jedan dobar pokušaj Josipovića s udaljenosti preko 25 metara koji je završio malo pokraj gola.

Zanimljivi nastavak

Puno je zanimljiviji bio nastavak. Prvu je priliku iz dobre pozicije u 48. minuti propustio Šaban, koji slabo puca ravno u Išeka. Iako brojčano slabiji, gosti nisu bježali od igre, što više na momente su bili i konkretniji, a njihova igra izgledala je tečnije u odnosu na domaćina. U 50. minuti Tolj je iz dobre pozicije pucao preko gola, a šest minuta kasnije isti je igrač iz slobodnog udarca uzdrmao vratnicu. Domaći vode od 62. minute. Slobodni udarac s lijeve je strane odlično je izveo Deak, još je bolje skočio Josipović i glavom poentirao za 2:1. Minutu kasnije na drugoj strani iznenada se u prilici našao Selman, ali je Bobinec intervencijom nogom spriječio izjednačenje. U 75. minuti domaći povećavaju vodstvo. Iz slobodnog udarca s oko 30 metara udaljenosti "opalio" je Šaban, Išek loše reagira i odbija loptu ravno na nogu Josipovića koji postiže svoj drugi pogodak za 3:1. Činilo se da će to biti i konačan rezultat ove utakmice, no minutu prije kraja nakon jedne brze akcije gostiju Matoš je prekrasnom dijagonalom postavio konačnih 3:2. Domaćin je ipak do kraja mirno priveo utakmicu kraju i ubilježio tri vrijedna boda s kojima dijeli treću poziciju uz Lučko i Trnje.
-Teška utakmica protiv dobrog protivnika. Čestitke mojim momcima na borbenosti i zasluženoj pobjedi. Uvijek je lijepo ostvariti pobjedu na startu i bit će nam to dobar podstrek za dalje - izjavio nam je nakon utakmice trener Gaja, Franjo Pužin.

GAJ MAČE - KURILOVEC 3:2 (1:1)
MAČE: igralitše Gaja, GLEDATELJA: 200, SUCI: Komesar, Kupres i Bilić.
STRIJELCI: 0:1 Selman 24' (11m), 1:1 Šaban 31' (11m), 2:1 Josipović 62', 3:1 Josipović 75', 3:2 Matoš 89'.
GAJ MAČE: Bobinec, Deak, Brlečić (46' Kotarski), Vukadin, Sambol, Haramustek (90'+2 Krpanec), Šaban, Josipović, Ma. Benčić, Cvrtila (75' Mi. Benčić), Šinko. TRENER: Franjo Pužin
KURILOVEC: Išek, Grdenić, Tolj, Musa, Šarić (76' Kušec), Resler (86' Župetić), Selman (76' Bakula), Matoš, Završki, Radoš, Knežević (76' Alili). TRENER: Senad Harambašić
CRVENI KARTON: Završki 34' (sprečavanje suparničkog igrača u izglednoj situaciji za postizanje pogotka).