Drugo uzastopno slavlje Gaja

28. kolo III. HNL-središte, GAJ MAČE - Bistra 2:0

• Krpanec

Perica Krpanec

Gaj se vratio pobjedama. Nakon Ponikvi u Zagrebu u Maču je pala i Bistra sa čistih 2:0. Domaći su bili bolja i dominantija momčad svih 90 minuta i njihovoj se pobjedi nema što zamjeriti. Već u 2. minuti Šaban se nakon ubačaja Deaka našao sam na pet metara ispred Rihtara, ali je slabo puca, pa je gostujući vratar obranio njegov udarac. U 28. minuti sjajno je prijetio Haramustek, ali zamalo je bio neprecizan. Gosti su jedinu priliku kreirali preko Šturlana u 44. minuti koji se iznenada našao sam pred Bobincem koji nogom brani njegov udarac.
U nastavak je Gaj krenuo još žešće. Na samom uvodu dvije dobre prilike propušta Mihael Benčić, a u 54. minuti domaći su preko Šabana poveli s 1:0. Domaći napadač ušao je s boka u sredinu i snažnim preciznim udarcem s dvadesetak metara udaljenosti savladao Rihtara. Šest minuta kasnije dobro puca sve bolji Krznar, ali je zamalo neprecizan. U 70. minuti Haramustek izmjenjuje dupli pas s Deakom i nakon toga puca ravno u Rihtara. Pet minuta kasnije odličan pokušaj Postonjskog završava na spoju grede i vratnice i umjesto u mrežu odbija se ravno u ruke gostujućeg vratara. I napokon u 85. minuti Šaban je odlično podvalio za Haramusteka, koji manirom rasnog strijelca zabija za konačnih 2:0. Tako se Šaban pogotkom i asistencijom promovirao u igrača utakmice i pokazao nekim lokalnim "znalcima" koji su tražili njegov odlazak da još ima što za reći u ovoj momčadi. Posljednju priliku na utakmici imao je Starjački koji je nakon pasa Krpanca izašao sam pred Rihtara, ali nije uspio postići pogodak. Najvažnije od svega je da se Gaj vratio dobrim igrama i pobjedama, nakon evidentne krize u prvom dijelu polusezone.

GAJ MAČE - BISTRA 2:0 (0:0)
MAČE: igralište Gaja, GLEDATELJA: 300, SUCI: Landeka, Šarić i Aščić.
STRIJELCI: 1:0 Šaban 54', 2:0 Haramustek 85'.
GAJ MAČE: Bobinec, Deak (79' Cvrtila), Vukadin, Postonjski, Haramustek Šaban (87' Starjački), Mi. Benčić (90' Kotarski), Krznar (90' Ma. Benčić), Hadžić, Josipović (79' Šinko), Krpanec. TRENER: Franjo Pužin
BISTRA: Rihtar, Kotarski, Matošević, Budimir, Grozdek, Vodopijak, Šturlan, Jakopić, Lučak (63' Pavlović), Lovrić. TRENER: Tadija Bekavac