[9. KOLO III. HNL-SREDIŠTE] Gaj prekinuo crni niz i pobijedio Trnje

Sasvim zasluženo Gaj je stigao do svoje treće pobjede u III. HNL-središte. Na nedjeljnoj "matineji" u Trnju Gaj je pogotkom Marka Strabića došao do tri vrijedna boda. Zanimljivo je da su nogometaši Gaja sve tri ovosezonske pobjede ostvarili u gostima.

Bila je ovo važna utakmica za Gaj, ponajviše zato što je u protekla tri kola pretrpio tri poraza. U ovu utakmicu gosti su ušli pojačani napadačem Brunom Rihtarom, koji je u Gaj stigao iz Kustošije i odmah pokazao da će biti od koristi treneru Vukeliću. Gaj se od početka nametnuo kao bolja momčad, a domaće je spašavao odlični vratar Gudelj. Prvi puta Gudelj se istaknuo u 6. minuti, nakon što je korner izveo Strabić, a Bobinec silovito pucao glavom, no domaći vratar odlično je obranio njegov udarac. Drugu veliku obranu Gudelj je imao u 24. minuti, nakon odličnog udarca Benčića. No u 47. minuti domaći je vratar morao kapitulirati. Lopta je dugo putovala po šesnaestercu Trnja i onda iznenada stigla do Strabića, koji ju je spremno dočekao i spretno pogodio za konačnih 0:1. Nakon toga je momčad trenera Zorana Vukelića zatvorila utakmicu i mirno je privela kraju.

Nakon tri gostujuće pobjede, konačno je stiglo vrijeme i za domaću pobjedu. U nedjelju u Mače u 11 sati stiže Bistra, osokoljena pobjedom protiv Ponikvi, nakon niza remija. Bit će to još jedan praznik nogometa, pred sigurni smo punim tribinama u Maču.