[8. KOLO III. HNL-SREDIŠTE, GAJ MAČE – JARUN] Gaj pao u drugoj minuti sudačke nadoknade

Prokletstvo domaćeg travnjaka za Gaj se nastavlja. Ni u četvrtom pokušaju Gaj nije uspio ostvariti prvu pobjedu na svom travnjaku, s punim plijenom iz Mača ovaj puta se vratio Jarun i to zasluženo. Već treću utakmicu za redom Gaj u Maču gubi istovjetnim rezultatom 2:1.

Vukelić zamijenio Deaka

Uvertira u utakmicu bila je smjena na trenerskom kormilu. Poslije kup utakmice protiv Golubovca trener Žejko Deak dao je neopozivu ostavku. Poznati zagorski strateg nije loše radio svoj posao, no čini se da dio igrača nije pratio njegove ideje, a lakše je zamijeniti trenera, nego pet-šest igrača. Na njegovo mjesto sjeo je zagrebački strateg Zoran Vukelić, koji je do petog kola vodio Špansko. Upravo u tom petom kolu njegovu prijašnja momčad remizirala je kod Jaruna, u utakmici koju je trebala po mnogima dobiti. Vukelić je pokušao istom taktikom, no ovaj puta nije uspio. Iako je Jarun bio opasniji, domaćin je mogao barem do boda da nije bilo nepromišljenosti vratara Horvata u drugoj minuti sudačke nadoknade, kada ga je nepotrebno istrčao, a s 35 metara udaljenosti ga je prebacio Ačkar za gostujuće slavlje.

Gaj je u utakmicu ušao bez  Brlečića i Cvrtile, što se itekako osjetilo na igri domaćina. Iz prve jedanestorice ispao je Krpanec. Domaćin je igrao s tri zadnja igrača u liniji, sa zgusnutom sredinom, Postonjski je dobio ulogu sam držati desnu stranu, dok su u napadu stolovali Vujica i Iskrić. Gosti su od početka krenuli s visokim pritiskom, ali Gaj nije paničario. U 9. minuti u šansi je bio Iskrić nakon prodora Postonjskog, ali je slabo pucao, no dvije minute kasnije domaći je napadač namijestio nišanske sprave. Gaj se brzo otvorio nakon jedne osvojene lopte, Postonjski je dao loptu za Čavalu, koji odličnim dubinskim pasom otvara Iskrića, a ovaj rutinski pogađa za 1:0. Bolje nije moglo. Tri minute kasnije Iskrić krade loptu, daje za Haramusteka koji odlično pronalazi Vujicu, ali drugi napadač domaćih nema svoj dan i loše puca preko gola. Gosti prvi puta opasno prijete u 21. minuti kada Strabić gubi loptu, a Ivančić petom pronalazi opasnog Darojkovića koji puca pokraj gola. Gaj je ponovno na sceni u 24. minuti kada aktivni Čavala ima situaciju jedan na jedan, pokušava pronaći Haramusteka u idealnoj pozicij, no gostujuća obrana u posljednji trenutak čisti u korner. Četiri minute kasnije Hodak odlično pronalazi Ivančića, koji glavom puca u Horvata. U 33. minuti Ačkar pokušava s 25 metara, ali greda spašava Horvata. No tri minute kasnije domaći vratar ipak je kapitulirao. Darojković je s lijeve strane ubacio u srce šesnaesterca Gaja gdje kasni Bobinec, pa Tadić sam i neometan s pet metara udaljenosti glavom sprema loptu u mrežu za 1:1. Do kraja poluvremena bilježimo opasan pokušaj Darojkovića, kojeg je domaća obrana skrenula u korner.

Gaj je bolje ušao u nastavak, Jarun više nije pokušavao visoko pritiskati. U 48. minuti Čavala odlično ubacuje na Benčića, koji loše puca. Odličan udarac Haramusteka u 55. minuti odlično brani Spudić. I to je uglavnom bilo sve od domaćih. U 60. minuti Darojković je okrenuo inače sigurnog Kaltaka, ali njegov udarac zaustavio je Horvat. Dvije minute kasnije nakon kornera Ačkara prijetio glavom Šoša, Horvat odlično brani, na odbijanac nalijeće Vučemilović-Vranjić, no mladi domaći vratar krajnjim naporom odbija u korner i spriječava sigurni pogodak. Haramustek je u 80. minuti snažano odapeo iz daljine, ali nije bio precizan. Dvije minute prije kraja utakmice opasno prijeti Darojković, ali bez uspjeha. I onda u drugoj minuti sudačke nadoknade Čavala iz slobodnog udarca daje na desnu stranu, prema Postonjskom, koji je dobro pokriven, gosti osvajaju loptu, Darojković od prve gađa Gadžea, koji je pokriven od strane Sambola, no Horvat neoprezno istrčava s vrata, pa odbijenu loptu s 35 metara udaljenosti Ačkar sprema u nebranjenu mrežu, na veliko razočarenje domaćiha igrača i navijača koji su se opet okupili u lijepom broju.

Pred trenerom Vukelićem dosta je posla. U ovoj se utakmici vidjelo da neki igrači jednostavno nisu dorasli ovom rangu natjecanja. Nažalost čini se da je ozljeda Cvrtile ozbiljnija i upitan je njegov povratak na travnjak, dok će se Brlečić vratiti vjerojatno već u nedjelju na matineji u Trnju, no tamo nažalost neće biti Postonjskog, koji je protiv Jaruna zaradio treći žuti karton.