[7. KOLO III. HNL-SREDIŠTE] Maksimir bolji od Gaja

Gaj je uvjerljivo rezultatski poražen na gostovanju kod Maksimir. Krajnjih 3:0 možda i ne pokazuje realno stanje stvari na travnjaku, jer su i gosti imali svojih svijetlih trenutaka, osobito u nastavku, dok je domaćinu pripao prvi dio. Domaći su poveli već u 3. minuti. Korner je izveo Prnenklapaj, a Abramović zabija za 1:0. Isti je igrač u 10. minuti mogao povećati vodstvo domaćih na 2:0, no njegov udarac glavom bio je zamalo neprecizan. Gosti su se nakon tog početnog šoka sabrali, no prvi dio utakmice nisu opasno prijetili.

Uvodnih petnaest minuta nastavka pripalo je Gaju. U 50. minuti Javor odlično brani opasan udarac Iskrića. U dobroj prilici nakon toga je i Brlečić, a u 68. minuti poništen je zgoditak Haramusteke zbog zaleđa. U 75. minuti Vujica iz dobre pozicije puca u blok. Maksimir je opasan iz kontri preko Abramovića, koji je dva puta bio neprecizan u izrazitim šansama. Utakmica je bila otvorena sve do 84. minute, kada domaći kreiraju jednu brzu akciju, koju pogotkom zaključuje Krznar za 2:0 i tu je priči bio kraj. U 3. minuti sudačke nadoknade nakon ubačaja domaćih lijeve strane, Vujica je nes(p)retno pogodio vlastitu mrežu za konačnih 3:0 i zasluženu pobjedu domaćina.

Još jednom se pokazalo da Gaj nema krizu igru, već da mu je najveći problem slaba realizacija. Simpatizeri Gaja nadaju se da će se to promijeniti već na nedjeljnoj matineji u 11 sati, kada u Mače stiže Jarun, koji je po efikasnosti druga momčad lige.