Odličan novogodišnji koncert loborskih vatrogasaca
Već dvanaestu godinu za redom, članovi Puhačkog orkestra DVD-a Lobor za svoje mještane priređuju svečani koncert. U cr
Već dvanaestu godinu za redom, članovi Puhačkog orkestra DVD-a Lobor za svoje mještane priređuju svečani koncert. U crkvi Sv. Ane u Loboru ove su se nedjelje okupili mnogobrojni ljubitelji veselih blagdanskih nota i uživali u spletovima evergreen glazbe i uvježbanim svjetski poznatim klasičnim i božićnim glazbenim djelima.
S članovima Puhačkog orkestra nastupio je bariton Antonio Korade, učenik III. godine solo pjevanja u Srednjoj glazbenoj školi „Vatroslav Lisinski“ uz pratnju Daria Šeremeta, učenika IV. godine Srednje glazbene škole u Varaždinu. Domaćim glazbenicima na koncertu pomogli su i članovi za tu priliku posebno osnovanog puhačkog kvinteta.
Puhački orkestar DVD-a Lobor na ovaj način i dalje njeguje gotovo stoljetnu tradiciju muziciranja u njihovom kraju, a redovito sudjeluju na smotrama puhačkih orkestara diljem Hrvatske i inozemstva. Orkestrom od tridesetak članova u zadnje vrijeme vrlo uspješno dirigira mladi profesor Igor Kralj, inače član Orkestra Hrvatske vojske i orkestra kazališta „Komedija“.
– Zahvaljujem našim glazbenicima i svima u publici na ovako brojnom odazivu na naš novogodišnji koncert ovdje u crkvi Sv. Ane - rekao je Josip Hendija, predsjednik DVD-a Lobor, dok je načelnik Andrija Smetiško okupljenima pohvalio rad orkestra, naglasivši „kako loborski glazbenici ljestvicu kvalitete sviranja svake godine dižu sve više“.
Na kraju svi su zajedno zapljeskali na poznate taktove „Radetzky Marcha“, autora Johanna Straussa Starijeg. Sudionici i i gosti tom su prilikom primili prigodne poklone i zaželjeli svima sve najbolje u Novoj, a voditelj Kralj još jednom pozvao sve mlade koji vole svirati da se pridruže u pripremama Puhačkog orkestra, „naravno za sljedeći, 13. koncert, na istom mjestu i u isto vrijeme“.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Samo ovako se radi zaprška za sarmu: Kuharica otkriva caku za pravu, domaću gustoću
Svi griješe kad prže svinjske kotlete: uz ovu caku topit će se u ustima
Jedan od najpoznatijih Zagoraca u Europi danas slavi 70. rođendan
Vraća se snijeg u Zagorje: Evo kad ga možemo očekivati
Od sutra veliko poskupljenje: Usluga koju mnogi koriste skače za 60 posto
Drama na utakmici: Igrača je hitna odvela nakon udarca kopačkom u glavu
Vladimir Pleško izabran za predsjednika Zajednice utemeljitelja HDZ-a KZŽ
Krapina na krilima Đurkana uvjerljivo slavila protiv Ksavera
Sudar 2 automobila: Policija na terenu
[VIDEO I FOTO] Spuntali se Gupčevi kmeti: 'Napali bumo Tahyja jenput za navek!'
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
Što učiniti ako naiđete na leptira koji prezimljuje?
