Loborce u zoru dočekala Prvomajska budnica i pucnjevi iz kubura, a uslijedio je tradicionalni vojnički grah
Za sve sudionike u loborskom Društvenom domu bio je pripremljen i tradicionalni vojnički grah, kojeg su kuhali Božidar Rihtar i Željko Hendija - Šraf
Općina Lobor uključila se ove godine u obilježavanje Međunarodnog praznika rada. Ranu Prvomajsku budnicu izveli su članovi Puhačkog orkestra DVD-a Lobor dok su se pucanjem iz kubura oglasili loborski kuburaši, Viteško društvo Svetog Križa. Sve je započelo danas u 7 sati u samom centru Lobora, a na obilježavanje Praznika rada bili su pozvani građani, članovi Općinskog vijeća, mjesnih odbora, predsjednici i članovi udruga.
Za sve sudionike u loborskom Društvenom domu bio je pripremljen i tradicionalni vojnički grah, kojeg su pripremili vrsni majstori svog zanata Božidar Rihtar i Željko Hendija – Šraf koji su nakon cjelonoćnih priprema morali rano servirati gablec. Nije potrebno posebno naglašavati da je grah, poznato radničko jelo, najbolje kad se kuha u velikim količinama, pa je i proslava trajala do njegovog nestanka.
Loborska načelnica Ljubica Jembrih i sama nam je priznala kako dosad nikada tako rano nije jela grah, čestitavši i zahvalivši svim sudionicama na obilježavanju Međunarodnog praznika rada. Istaknula je kako je i za narednu godinu u planu obilježavanje Praznika rada uz mnoštvo novih, zanimljivih i zabavnih sadržaja, uz želju da to preraste u tradiciju.
Prethodni članak
Sljedeći članak
[FOTO] Vandali u Zaboku napravili veliku štetu: 'Policija je obavještena'
FOTO: Teška nesreća u Zagorju. Dvije osobe ozlijeđene
STRAVIČAN SLUČAJ U ZAGORJU: Djevojku (16) godinu dana seksualno zlostavljao kuhar na praksi
Drama u Domu zdravlja: Prijetio da će ubiti liječnicu: 'Kaj me to pitaš, buš ti vidla'
Stela Rade u panici prekinula Senidin nastup u Zagrebu i tražila pomoć za svoju majku
Iz svih ljekarni povlači se poznati lijek: 'Javite se liječniku'
[FOTO] Diljem zagorskih gradova i općina gore lampuši za Vukovar
Šplajt: 'Kumrovec čeka ozbiljan iskorak – POS stanovi, kamp i obnova Vile su prioriteti'
Iz Agencije za plaćanja stigla jako važna obavijest za poljoprivrednike
Pijani vozač zabio se u most. Djevojke teško stradale
Šok prozračivanje je prošlost. I-Vent rekuperacija donosi: stalno svjež zrak, zatvoreni prozori, maksimalna ušteda. Besplatna montaža i 7 godina garancija!
Najbolji dan za shopping: West Shopping Utorak
U Zaboku otvorena nova luksuzna mesnica s vrhunskim domaćim proizvodima i svježim mesom
Prvi korisnik u Westgate Business Parku na 20.000 m² zemljišta
Westgate City slavi 16. rođendan i daruje te super popustima!
