[CRVENI NOSEVI] Klaunovidoktori zakucala na vrata Udruge Sveta Ana
DJEČJI TJEDAN Klaunovidoktori su umjetnici, posebno educirani za rad s bolesnom djecom, starijim i nemoćnim osobama te s djecom i mladima s teškoćama u razvoju
U Udruzi Sveta za pomoć djeci s teškoćama u razvoju i osobama s invaliditetom Krapinsko - zagorske županije obilježili su Dječji tjedan na jedan vrlo poseban način.
- Na vrata Udruge zakucali su Crveni nosovi - klaunovi doktori. Širom smo ih otvorili. Interaktivnu glazbenu predstavu pomno su osmislili za djecu s teškoćama u razvoju, i omogućili im da participiraju u kulturnim i umjetničkim programima i daju svoju posve slobodnu reakciju. Predstava je održana za dvije grupe naših korisnika, mogli bismo reći, velike i male. Izazovno je riječima opisati interakciju kojoj smo svjedočili. Trenutke u kojima su djeca predala svoje povjerenje klaunudoktoru, dala mu svoju ruku i ručicu svojega srca. Krafnica, LudeK i Žule znali su osjetiti bilo svakog djeteta, izdvojiti posebnosti i jake strane koje smo doživjeli kada su svakom djetetu izabrali melodiju i ritam pjevajući njegovo ime. Divno je bilo vidjeti kako su se djeca oslobađala kroz radost, ali i kroz tišinu, kako su željeli sudjelovati, svirati, plesati, izabrati pravi ključ ili se ostati vrtjeti pod tirkiznom lahorastom prozirnom svilenom plahtom. Ostao je nježan zapis vedrine u svima nama. A za Silviju se zaorila i rođendanska čestitka. Svi smo na dar dobili crvenog noseka. Tako raznježeni čekamo da nam CRVENI NOSOVI klaunovidoktori opet zakucaju na vrata na Markušbrijegu 130 b. A obećali su nam. Klaun ne laže i nikada ne kaže ne – poručili su iz Udruge sve Sveta Ana i dodali da zastava slobode, razigranosti i bezbrižnosti Dječjeg tjedna vijori.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Iznenada preminuo bivši hrvatski reprezentativac i legenda Dinama
Plenković: Plaće dižemo na 1600 eura, a mirovine na 800 eura
Užas u Zagorju: Freza mu izrezala noge. Helikopterom prevezen u KB Dubrava
Važna obavijest: Cesta u Zagorju privremeno zatvorena za sav promet zbog velikog odrona!
Žena iz Zlatara nazvala policiju: 'Ovdje je bomba'. Odmah stigli pirotehničari
Veliki preokret 20. travnja: 4 znaka ulaze u razdoblje trajne sreće i financijskog dobitka!
Šok u trgovini: Lara ukrala 100 Milka čokolada - prijeti joj zatvor!
Hrvatski svećenik prijavljen zbog pedofilije, a i dalje živi u biskupskom domu: 'Bilo je toga i prije'
Poplavilo važno križanje! Dio stanovnika je bez vode: 'Kaos traje satima!'
Saborska zastupnica: Ne znam zašto premijera ne zovu 'Plenković veličanstveni' pa da završimo tu priču!
Kako je Livio iz Marčane uklonio vlagu i plijesan u svom domu i apartmanu
15% popusta na sve redovne cijene u PEVEX-u
I-Vent – diskretno rješenje za vrhunsku kvalitetu zraka, uz 30% popusta na ventilaciju s rekuperacijom
Svi pričaju o ovoj zgradi koja se gradi u srcu Zagorja
Šokantna računica: Je li rad u inozemstvu zaista isplativiji?
