Uspjeh Mažoretkinja Dubrovčan na Kupu Mediterana u Crikvenici
Na natjecanju je sudjelovalo ukupno 13 timova s ukupno 98 koreografija
Proteklog vikenda Mažoretkinje Dubrovčan sudjelovale su na 4. Kupu Mediterana koje se u organizaciji EMTA-e (European Majorette Teams Association) održavalo 15. i 16.9.2018. u Gradskoj sportskoj dvorani u Crikvenici. Sudjelovalo je ukupno 13 timova s ukupno 98 koreografija.
Prvi dan mažoretkinje su sudjelovale u defileu na rivi kroz centar Crikvenice sa predstavljanjem na Gala koncertu u samom središtu grada na Trgu Stjepana Radića. Održao se i izbor za Miss Mažoretkinja na kojem su se predstavile i dvije mažoretkinje iz Dubrovčana Ana Sinković (seniorka) i Laura Meglić (juniorka). U nedjelju na samom natjecanju Mažoretkinje Dubrovčan predstavile su se sa 17 koreografija u tri skupine, kadeti, juniori i seniori. Od ukupno 17 koreografija osvojeno je 17 medalja. 8 zlatnih medalja za koreografije u skupini seniorki u kategorijama defile štap, velika formacija tradicionalna štap, velika formacija moderna, mini formacija tradicionalna štap, u skupini juniora u kategoriji mini štap moderna te u skupini kadeta u kategorijama velika formacija mix, mini formacija mix te mini pom pon. 5 srebrnih medalja za koreografije u skupini seniorki u kategoriji mini štap moderna, u skupini juniora u kategoriji velika formacija tradicionalna štap, defile štap, solo štap (Laura Meglić) te u skupini kadeta u kategoriji veliki pom pon. 4 brončane medalje u skupini juniora u kategorijama veliki štap moderni, duo pom pon (Nika Škalec i Lucija Paun) i mini pom pon te u skupini kadeta u kategoriji solo štap (Mihaela Medvedec, prvi solo nastup).
– Predsjedništvo MD zahvaljuje svim sponzorima i donatorima, najglasnijim navijačima s tribina te svim roditeljima na nesebičnoj pomoći i podršci, bez njih ne bismo imali ovakav prekrasan tim. Čestitke svim plesačima i trenericama na uloženom trudu – zadovoljna je Valentina Večerić-Gorupić, predsjednica Mažoretkinja Dubrovčan.
Prethodni članak
Sljedeći članak
BABY BOOM U ZAGORJU: U proteklih 7 dana na svijet stiglo čak 28 beba!
Drama u Zagrebu: "Sve je puno policijskih auta"! Policija: "Očevid je u tijeku"
Evo tko sve duguje porez. Rekorderka je dužna čak 70,5 milijuna eura!
KATASTROFA! Izbio veliki požar: 'Nema spasa tvrtki, šteta je ogromna'
Još jedno poskupljenje: Novi udar na vlasnike auta u Hrvatskoj
Dva velika koncerta u Mariji Bistrici
Ovi horoskopski znakovi nemaju autoritet. Nitko ih ne sluša
Opozvan proizvod zbog opasne bakterije: Ne jedite ovu kobasicu
Prijetio smrću saborskoj zastupnici
'Zaboravi poslove u Hrvatskoj, tu ekipa radi za 1.000 eura do penzije, a ovdje ide preko 4.000 bez stresa!'
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
