Skoro polovica Hrvata prvu plaću potrošila na kupovinu i izlaske
Istraživanje je pokazalo da su prvu zarađenu plaću potrošili na shopping (41%) i izlaske (32%), dok je svaka peta osoba zarađene novce dala svojim roditeljima
Prema istraživanju portala Moj posao, polovica Hrvata je na prvom poslu na puno radno vrijeme imala plaću u rasponu od 2.001 do 4.000 kuna, a prvu zarađenu plaću potrošili su na shopping.
Portal Moj posao na 3500 ispitanika proveo je istraživanje "Osamostaljivanje", a neki podaci su zbilja zanimljivi, prenosi eVaraždin. Prema istraživanju, polovica ispitanika svoj je prvi posao - honorarni, sezonski ili povremeni, pronašla tijekom srednjoškolskih dana, dok ih je 28% pronašlo tijekom studiranja. Većina građana (83%) se prvi put zaposlila na puno radno vrijeme prije navršenog 26. rođendana, a čak 56% ispitanika se u tom trenutku još uvijek školovalo.
Polovica Hrvata (52%) je na prvom poslu na puno radno vrijeme imala plaću u rasponu od 2.001 do 4.000 kuna, a trećina ispitanika je radila za iznos od 4.001 do 6.000 kuna. Čak 6% građana na prvom se poslu moglo pohvaliti s plaćom u rasponu od 6.001. do 8.000 kuna, a 2% zaradom većom od 8 tisuća kuna.
Istraživanje je pokazalo da su prvu zarađenu plaću potrošili na shopping (41%) i izlaske (32%), dok je svaka peta osoba zarađene novce dala svojim roditeljima.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Gotovo svi pogriješe čim donesu lubenicu kući, a zbog toga izgubi slatkoću
Jednostavno i pristupačno: Riješite se crnih mrlja na ružama uz jednu namirnicu iz hladnjaka
Vuk noćas ušao u dvorište u Zagorju? 'Uspjela sam ga snimiti bljeskalicom'
Plenković: Plaća je 1555 eura, a mirovine dižemo na 800 eura
Nesvakidašnja krađa u Zagorju: Ženi iz vrta ukrali 200 kg krumpira
Od sljedećeg tjedna počinje zlatni period za 3 znaka: Sreća kuca na vrata, dobit ćete sve što poželite
Županija osigurala 35.000 eura za participativni proračun za mlade: prijavite svoje ideje i projekte
DOZNAJE SE: Suca koji je sudio Vatrenima protiv Portugala FIFA nije poslala kući
Objavljen video pucnjave u poznatom kafiću, dvoje teško ozlijeđenih. Policija lovi napadača!
Monitoring bijele rode 2026.
Aplikacija iNaturalist – istraži i podijeli svoja opažanja iz svijeta prirode
Prirodan izgled novi je beauty imperativ: Sve više Zagorki bira suptilne estetske tretmane
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
