NIJE VIC : Plavuše nisu glupe, inteligentnije su od brineta i crnki
Crnke u prosjeku imaju najmanji IQ, pokazala je najnovija američka studija
Znanstvenici su utvrdili da plavuše ne samo da nisu glupe, već da imaju viši IQ od brineta, crvenokosih i crnki, piše Ohio State News
Nova američka studija utvrdila je da plavuše imaju prosječan IQ 103,2, brinete 102,7, crvenokose žene imaju kvocijent inteligencije 101,2, a neslavno zadnje mjesto zauzimaju crnke s prosječnim IQ od 100,5.
Autor studije Profesor Jay Zagorsky s The Ohio State University napominje kako je razlika u inteligenciji mala i da se radi o prosjeku, no jasni je pokazatelj da su pogrešne zablude o plavušama kao priglupim ženama.
Plavuše su desetljećima bila glavna tema viceva, navodi se u studiji, a mit je proizveo Hollywood lansirajući najpoznatiju plavušu s filmskih platna - Marilyn Monroe koje je izvorno bila - brineta.
Zagorsky navodi da je istraživanje pokazalo da u prosjeku ima 20,7 posto žena plave kose,a plavih muškaraca 17,1 posto.
Zanimljivo je i da su plavi muškarci inteligentniji od onih tamnije kose.
Prethodni članak
Sljedeći članak
UŽAS U BEDEKOVČINI: Ženu je ubio kod susjeda, sebe u klijeti. Četvero djece ostalo bez roditelja
U palentu uvijek dodajte jedan poseban sastojak – bit će savršeno kremasta i toliko ukusna da će svi tražiti još
STRAVA U ZAGORJU: Ubio ženu pa sebe! Slijedi očevid
NOVI DETALJI UBOJSTVA U ZAGORJU: Vatrenim oružjem ubio ženu, pa si presudio u klijeti
DOZNAJE SE: Ubojica iz Bedekovčine već imao 4 kaznene prijave zbog nasilja u obitelji
Novo uhićenje u Zagorju. Policija objavila detalje
FOTOGALERIJA: Treću svijeću upalila 92-godišnja Antonija Pezić
POLICIJA: Vatrogasci još dežuraju na požarištu
[PROGNOZA VREMENA] Evo kakav će biti početak tjedna
Drama na planini. GSS u teškoj akciji izvlačio tijelo smrtno stradalog planinara
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
