KUPCI ŠOKIRANI: Popularna trgovina zatvara sve dućane uz rasprodaju do 70%
Foto: Ilustracija/Pixsell
Popularna trgovina sportske opreme Grosbasket neugodno je iznenadila ovih dana svoje vjerne kupce informacijom da zatvaraju svoja vrata. Fizičke trgovine posljednji će put otvoriti svoja vrata 31. ožujka.
“S velikom tugom obavještavamo vas da je naša tvrtka Grosbasket d.o.o. nakon više od deset godina poslovanja na području prodaje košarkaške opreme, našla pred teškom odlukom o zatvaranju svih naših trgovina i online trgovine”, objavili su jučer na društvenim mrežama, prenosi Poslovni.hr.
Njihove fizičke trgovine u Ljubljani i Zagrebu posljednji će put otvoriti vrata 31. ožujka, a online narudžbe bit će moguće samo do 20. ožujka. Tvrtka moli kupce koji imaju postojeće kupone da ih iskoriste prije zatvaranja trgovina. Do tada traje i totalna rasprodaja zaliha uz popuste do 70 posto.
Priča o Grosbasketu započela je 2014. godine, kada je nastao prvi specijalizirani ponuđač košarkaške opreme u Sloveniji. U početku je tvrtka poslovala u skromnom prostoru od 40 m² u Grosuplju i putem internetske trgovine. Godine 2016. tvrtka se seli u ljubljanski trgovački centar Rudnik, gdje je otvorena velika trgovina od 440 četvornih metara. Godine 2017. otvorili su trgovinu i u Zagrebu.
Kako je vidljivo iz sustava Ajpes, matična tvrtka Gabrijel Holding donijela je odluku o likvidaciji Grosbasketa još 1. prosinca prošle godine, ali ju je 23. prosinca povukla. Očito su se problemi nagomilali u siječnju i veljači ove godine, pa spasa više nije bilo.
Kupci Grosbasketa u nevjerici su dočekali ove informacije jer ništa nije ukazivalo na ovakav rasplet. Na slovenskoj Facebook stranici Grosbasketa pojedinci čak nude vlastito sudjelovanje u pokušaju spašavanja poslovanja. Od toga ipak neće biti ništa.
Hrvatski Grosbasket d.o.o. je u 2023. ostvario neto gubitak od 205.711,00 eura dok je ostvarena neto marža iznosila -4,91%. Zanimljivo, u svim prethodnim godinama Grosbasket je u Hrvatskoj ostvarivao dobit.
No, u oči upadaju visoke tekuće obveze od 885.700 eura registrirane na zadnji dan 2023. godine. Može se opravdano pretpostaviti da je na kraju prošle godine situacija bila još bremenitija, a to je vjerojatno i presudilo da se donese teška odluka o zatvaranju trgovina. U slučaju manjih trgovačkih lanaca upravo je nelikvidnost često glavni generator, ali i pokazatelj problema.
“Naše je putovanje bilo nezaboravno, puno iznimnih profesionalnih i osobnih trenutaka. Iskreno smo zahvalni na podršci, povjerenju i suradnji koju smo dobili od svih koji su pridonijeli rastu naše tvrtke i zajednice. Protekle godine donijele su brojne izazove, a mi smo uvijek nastojali ponuditi najbolju opremu i usluge za sve ljubitelje košarke. Iskreno zahvaljujemo svim našim kupcima i partnerima na njihovoj vjernosti i suradnji tijekom godina. Bila nam je čast biti dio košarkaške zajednice i podijeliti svoju strast prema sportu s vama kroz sve aktivacije koje smo organizirali”, napisali su u poruci.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Hoće li i u Zagorju biti snijega, otkriva Kristijan Božarov
Uvijek kada pripremate pire krumpir dodajte jedan sastojak – bit će mnogo ukusniji i bez ijedne grudice.
Novac će sjesti na račune tisuća građana, neki mogu računati i na 1700 eura
Privremeno se zatvara cesta za sav promet, nema alternativnog pravca
Stravičan napad: Muškarac (41) oštrim predmetom pokušao usmrtiti mladića (22)
Ova 3 horoskopska znaka konačno su u milosti Boga - Pred njima je život pun novčanih prilika
Zabok nadigrao Alkar za trinaesto slavlje u sezoni
PROMETNA NESREĆA: Sudarila su se dva auta, oštećen i semafor
Proslavljeno godišnje župno klanjanje i blagdan sv. Valentina
Zlatarski penzići ne propuštaju Valentinovo
Dođite u Klanjec i upoznajte skriveni svijet rijeke Sutle
Kraj starim metodama prozračivanja: 2026. donosi toplu i učinkovitu zaštitu od vlage i plijesni
Kako stoje naše rijetke vrste? Predstavljeni rezultati monitoringa za 2025. godinu
VODIČ KROZ VALENTINOVO: Ljubav se slavi u Zagorju – uz vrhunsku gastronomiju
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
