GENIJALNO: Miro koji je posadio maslinik u Zagorju dobio 'tovara' za rođendan
Miro Mraz iz Kozjaka Začretskog, koji je ne samo zagorskoj, već i hrvatskoj javnosti postao poznat kad je prije mjesec dana posadio prvi ozbiljan maslinik od 30 maslina na zagorskom bregu iznad svoje obiteljske kuće, danas slavi svoj 37. rođendan.
Kako je Miro poznati zaljubljenik u Dalmaciju, te je već nabavio kamenje od kojeg u svom masliniku u srcu Zagorja planira sagraditi malu kamenu kućicu te napraviti i suhozid, njegovi su ga prijatelji danas iznenadili nesvakidašnjim, ali u svakom slučaju genijalnim rođendanskim poklonom.
Naime, Miro je danas dobio šestomjesečnog magarca, odnosno, kako se dolikuje reći u ovoj simpatičnoj zagorsko-dalmatinskoj priči, pravog malog 'tovara'
-To mi je poklonio moj 'ludi' gazda, jer mi to paše uz maslinik - uz smijeh nam govori Miro, misleći pri tom na Ladislava Radovečkog, vlasnika popularnog zagorskog ugostiteljsko - turističkog objekta 'Klet Kozjak', u kojem Miro radi kao konobar.
-Već smo mu dali ime. Zvat će se Magi - otkrio nam je Miro ne krijući oduševljenje gazdinim poklonom.
Na naše pitanje o izgradnji kamene kućice, ipak se malo uozbiljio. - Ma već bih ja to počel gradit da nije tak loše vrijeme ovih dana - rekao nam je simpatični Miro koji nas je tako, eto, ponovo oduševio svojim entuzijazmom, ali i upornošću da svoju zamisao provede do kraja.
U tome, sad je sasvim očito, ima i veliku podršku ne samo svoje obitelji, već i prijatelja, ali i poslodavca, kojem svakako treba 'skinuti kapu' na ovom genijalnom potezu, odnosno, poklonu.
.
.
Pročitajte još vijesti:
Prethodni članak
Sljedeći članak
BILA JE ŽEĐ? Provaljeno u dva kafića u Zagorju. Policijski očevid je u tijeku
SADA JE I SLUŽBENO: Vraćen obavezni vojni rok
[FOTO] STRAVIČNO NEVRIJEME U ZAGORJU: 'Kao da je protutnjao tornado'
VIJEST TJEDNA: U Zagorju rođene 22 bebe. Evo tko su i odakle njihove mame
Uhićena djelatnica HRT-a: U 8 ujutro mrtva pijana došla na posao i napravila kaos na parkiralištu
Podjela bodova u zagorskom derbiju
Sjajnom igrom u nastavku Zabok uvjerljivo savladao Šibenku
Golijada u gostima: Zabočka Mladost rutinski slavila kod Ilovca i opet preuzela vrh ljestvice
Detalji teške nesreće u Zagorju: Dvije osobe Hitna odvezla u OB Zabok
URUČENA KNJIŽEVNA NAGRADA ‘GJALSKI’: Međurečan: ‘Budite lučonoše, nosite iskru sa sobom i svijetlite, ljudi’
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
U Zaboku veselim zvukovima svečano otvoren novi slušni centar Neuroth
[VIDEO] Mario Commerce okupio preko 100 sudionika na konferenciji o riznici i digitalizaciji JLS-a
