Evo tko je i odakle je prvi Zagorec u povijesti koji je kupio traktor na kredit putem Zagorske komercijalne banke
Fotografija je ilustrativnog karaktera i nije ni u kakvoj vezi s navedenim događajem
Poznati zagorski novinar Tomislav Stunić, koji je od sredine pedesetih do kraja devedesetih godina prošlog stoljeća surađivao s najeminentnijim nacionalnim dnevnim novinama, ostavio je iza sebe vrlo zanimljivu baštinu, zapravo, jednu pravu, malu povijest Hrvatskog zagorja.
Zagorski novinar Tomislav Stunić 12. svibnja 1967. godine izvjestio je o otvaranju kreditnih linija Zagorske komercijalne banke i pri tom ostavio zanimljiv podatak: Ime i prezime osobe koja je prva kupila traktor putem spomenutih kredita.
"Prvi traktor prodan putem nedavno otvorenih kredita Zagorske komercijalne banke u Zaboku nabavio je poljoprivrednik Drago Šarkanj iz Belca. Njemu je za tu nabavku garantila zadruga čiji je kooperant", izvjestio je Stunić.
Nažalost, u to doba kratke vijesti iz Zagorja nisu se objavljivale uz pripadajuću fotografiju tako da smo za izgled tog traktora ostali uskraćeni.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vozači, obratite pažnju: S ove udaljenosti kamera za nadzor brzine ne može snimiti vozilo
'Popili smo svaki po pet pet pivi, ali problem je jer cijeli dan nismo jeli'
Eksplozija u obiteljskoj kući: vatrogasci i policija na terenu, slijedi očevid
Dramatične scene: Autom sletio s ceste pa završio na boku u dvorištu kuće, intervenirali vatrogasci
Tužna vijest: Preminuo legendarni hrvatski nogometaš – ostao je zapamćen po srčanosti na terenu
Zagorec KR pobjedom potvrdio drugo mjesto, poraz Gaja
Oroslavje vodilo s dva pogotka prednosti, pa u samoj završnici spašavalo bod
Molitve su konačno uslišane: dva znaka kojima zvijezde brišu suze i otvaraju put prema velikoj sreći
[FOTOGALERIJA] UŽIVO S VODOSPREME: Pogledajte atmosferu s Vanninog koncerta
[FOTO] Poznat pobjednik 58. festivala 'Igrajte nam mužikaši': Slavio Zagorski jal s pjesmom 'Pajdaši'
Međunarodni dan biološke raznolikosti i Dan zaštite prirode – 22. svibnja
Nikad sporija sezona: Kako privući goste tijekom cijele godine
Ne postoji građevina za stanovanje kojoj nije potrebna ventilacija
Gospodarenje stanovima d.o.o. uspješno provelo energetsku obnovu zgrade Mače 32A
Oporavljena roda vraćena u prirodu na području Zagorskih Sela
