Proračun Općine Kumrovec za 2026. godinu iznosi 3.169.610,00 eura
'Glavni fokus proračuna je ulaganje u komunalnu infrastrukturu i stanogradnju'
Proračun Općine Kumrovec za 2026. godinu iznosi 3.169.610,00 eura, a glavni fokus proračuna je ulaganje u komunalnu infrastrukturu i stanogradnju te sportsku infrastrukturu, predškolski odgoj, održavanje cesta, sanacija klizišta, pješačkih površina i javnih prostora, te održavanje i građenje komunalne infrastrukture.
- Proračun sadrži i program javnih potreba u kulturi i sportu, čime se potiče lokalni društveni život kroz manifestacije i rekreativne aktivnosti. Za najveći proračunski korisnik, Dječji vrtić „Jaglac“ osiguravaju se sredstva za rad i razvoj predškolskog odgoja – kažu u Općini Kumrovec.
Najvažniji planovi i projekti u ovoj godini bit će izgradnja POS-ovih stanova. - Radi se o projektu stambene izgradnje s ciljem poboljšanja stanovanja za građane, s planiranim početkom radova tijekom 2026. godine. Također, tu je i modernizacija komunalne infrastrukture koja uključuje radove na cestama i javnim površinama., unapređenje sportske infrastrukture u kojoj je planirana obnova sportskih objekata i uređenje sportskih površina kako bi se potaknulo aktivno bavljenje sportom i rekreacijom. Ulagat će se i u razvoj turističkih prostora.
– U proračunu su predviđena i sredstva za razvoj prostora kao što su Centar za posjetitelje i Vila Kumrovec te drugih sadržaja – navode u Općini Kumrovec.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Prometni kolaps u Zagorju: Stvaraju se velike kolone – 'Nemoguće je probiti se do Zaboka'
Novi potres probudio građane: 'Tresao se cijeli stan'
Velika tuga u HGSS-u: 'Bio je vrijedan i predan član naše stanice'
Gorivo je već poskupjelo! Evo prema kojoj cijeni ide litra supera
Romina iz Petrovskog otvorila zagorski tjedan 'Večere za 5'. Evo što je kuhala, koliko je bodova osvojila
Zagorka Mirjana oduševila u 'Večeri za 5'. Evo što je kuhala i koliko je bodova osvojila!
Otvorenje izložbe u Zlataru: Među autoricama su i saborska zastupnica, gradonačelnica i načelnica
Objavljen javni poziv za ostvarivanje potpora udruga građana koje djeluju na području općine Konjščina
Gradonačelnica Đurek nagradila državne prvake u šahu
U Bedekovčinu stiže 270.000,00 eura za rekonstrukciju sportskog centra
Kad se žene posvete sebi: U Donjoj Stubici održana prva “BROW LIFT & WINE” radionica
Istraživanje otkrilo bogatstvo riba i školjkaša rijeke Sutle
Predstavljanje rezultata istraživanja „Mala rijeka, veliki svijet: ribe i školjkaši rijeke Sutle“
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Organskom gnojidbom do boljeg uroda voća i povrća - sad je pravi trenutak
