Porezni inspektori danas izlaze na teren: Zatvarat će objekte koji nemaju fiskalne blagajne
Porezna uprava je od Nove godine primila 24 milijuna računa s 12.000 OIB-a. Tvrde da je 18.000 obveznika fiskalizacije uvelo ili uvodi nove blagajne, dok ih čak 10.000 ignorira nove propise.
Inspektori Porezne uprave danas kreću u nadzor obveznika fiskalizacije, objavljeno je jučer na web stranicama Porezne uprave Ministarstva financija.
"S obzirom da je prošlo 7 dana od stupanja na snagu Zakona o fiskalizaciji u prometu gotovinom, Ministarstvo financija, Porezna uprava 8. siječnja 2013. godine kreće u nadzor obveznika fiskalizacije, koji su prema kriterijima obveznici od 1. siječnja 2013. godine.
Obveznicima fiskalizacije za koje nadzor Ministarstva financija, Porezne uprave utvrdi da posluju s gotovinom a ne izdaju fiskalne račune, Porezna uprava će temeljem zakonskih odredbi zabraniti daljnji rad, odnosno zapečatiti poslovni prostor do otklanjanja nepravilnosti.
U slučaju da se tijekom nadzora otklone nepravilnosti, obveznik fiskalizacije može nastaviti s poslovanjem", priopćili su jučer iz Porezne uprave. Porezna uprava je od Nove godine primila 24 milijuna računa s 12.000 OIB-a. Tvrde da je 18.000 obveznika fiskalizacije uvelo ili uvodi nove blagajne, dok ih čak 10.000 ignorira nove propise.
Od 1. siječnja ugostiteljski objekti i srednje veliki poduzetnici trebaju imaju elektronički naplatni uređaj prilagođen za postupke fiskalizacije, jer moraju podržavati digitalni potpis i omogućiti internet vezu s Poreznom upravom.
Fiskalizacija predviđa da se svaki račun za bilo koju ugostiteljsku uslugu prije izdavanja pošalje Poreznoj upravi na ovjeru, a Porezna će mu dodijeliti jedinstveni identifikator računa - JIR, koji se u roku par sekundi treba vratiti te tek nakon toga ugostitelj može račun i ispisati.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vozač autom udario u djevojku, ubio je i pobjegao. Policija traga za njime
Na terasi obiteljske kuće ubijen mladić. Policija traga za ubojicom
Teška nesreća u Zagorju: Kamion udario u ogradu i prevrnuo se na krov, vozač prevezen u OB Zabok
Netko je u Hrvatskoj upravo osvojio više od 100 tisuća eura, evo kamo ide novac!
NESREĆA U ZAGORJU: Automobil se zapalio nakon sudara, tri osobe ozlijeđene
Policija dobila dojavu o provali pa u stanu našla dilere
Policija objavila sliku ubojice za kojim traga: 'Ako naiđete na Kristijana, ne približavajte mu se'
Međunarodni dan obitelji u DND-u Sveti Križ Začretje
Prognostičar najavio kad opet stižu pljuskovi u Zagorje
Do kraja tjedna ništa neće biti isto: Astrolozi otkrili kome stižu novac, ljubav i veliki životni zaokret
Cleanaholic studio iz Zaboka postao hit – na vaš poziv stižu u vaš dom ili ured
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
