Ploču s imenom Trga maršala Tita Grad Zagreb poklonio Kumrovcu
Trebalo je godinu dana da ploča konačno stigne u Kumrovec
Jedna od glavnih tema u Gradu Zagrebu i općenito u Republici Hrvatskoj prije nešto više od godinu dana, bila je promjena imena Trga maršala Tita. Ovih je danaploču sa, sad već bivšim imenom trga, Grad Zagreb na čelu s gradonačelnikom Milanom Bandićem poklonio Općini Kumrovec.
Načelnik Općine Kumrovec već je odavno izrazio želju da ploča svoj novi dom pronađe u Kumrovcu: –Trebalo je godinu dana da Grad Zagreb i gradonačelnik Milan Bandić pošalju ploču u Kumrovec. Bio sam i u direktnom kontaktu s gradonačelnikom Bandićem koji je izrazio spremnost da nam je pošalje. I evo, konačno je došlo do realizacije naše zamolbe – ploča je u Kumrovcu. Općenito, koja god su mjesta u Hrvatskoj mijenjala imena ulica i trgova s imenom našega Josipa Broza, slali smo zahtjeve da nam te ploče pošalju kako bi ih mi zbrinuli. Prva ploča koja je stigla je ova iz Zagreba, s Trga Maršala Tita, odnosno Trga Republike Hrvatske, kako se sada zove. Izuzetno nam je drago što je tabla u Kumrovcu– rekao je Šplajt.
U Kumrovcu još uvijek nisu definitivno odlučili koje je idealno mjesto kamo tu ploču smjestiti da je svi posjetitelji koji dođu Kumrovec mogu vidjeti:–Najizglednije je da ćemo ploču postaviti na trg ispred Općine. Pošto je ploča skinuta s trga odgovaralo bi da bude na našem općinskom trgu, ili pak na samom ulazu s autobusnog kolodvora u Kumrovec. Uz ploču će obavezno ići i natpis gdje je ona nekad godinama stajala tako da posjetitelji budu u potpunosti informirani zašto je ploča sad ovdje– dodaje Šplajt.
Načelnik prepoznaje veliki potencijal u imenu Josipa Broza u turističkom smislu: –Želimo taj brand Josipa Broza Tita prodati u svijetu. Neki ga se srame, neki ga vole, ali mi gledamo na to kao na jedan dobar posao kojeg treba u svakom slučaju dobro unovčiti. Mi našeg Kumrovčana, Josipa Broza poštujemo. On ima mjesto u našoj povijesti i toga se ne smijemo sramiti – zaključio je Šplajt.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Zagorje: Evo kada stiže pljusak s grmljavinom
Vrućina još jača, evo kad stiže vrhunac toplinskog vala
Drama u Zagorju: Sjekirom razbijao po kući, a zatim napao policajca. Morali ga prisilno vezati
Zagorec podnio prijavu policiji: 'Nisam dobil kredit'
DHMZ podigao razine upozorenja: Crveni alarm za tri regije u Hrvatskoj
Gradonačelnica Zaboka potpisala važan ugovor: 'Drago nam je što smo ostvarili ovo sufinanciranje'
Sve se mijenja preko noći: ova 3 znaka do kraja lipnja ulaze u razdoblje najveće zarade u životu!
Prometna nesreća: Jedna osoba ozlijeđena, očevid u tijeku
Drama u vikendici: Pijana žena vrijeđala i prebila muža - 'Đubre jedno, prodo si me svima!'
Hokejski savez odgovorio Šimuniću na prozivke o 620.000 eura: 'Svi naši računi su uredno evidentirani'
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
Želite poslovati u Specijalnoj bolnici Krapinske Toplice? Objavljena dva javna natječaja
Što vaš dom radi svaki dan, a vi to rijetko primjećujete
Opsjedaju vrtove, voćnjake, balkone, prozore i fasade: Stigla je sezona smrdljivih martina, evo kako ih se riješiti
