OŠ Josipa Broza Kumrovec uključila se u eksperimentalni program 'Škola za život'
Još jedna zagorska škola uključila se novu kurikularnu reformu, a načelnik Robert Šplajt najavio je nove investicije u školstvo
Nakon OŠ Stjepana Radića Brestovec Orehovički, OŠ Side Košutić, Radoboj te OŠ Matije Gupca, Gornja Stubica, kumrovečka OŠ Josipa Broza, uključila se prije petnaestak dana kao četvrta škola s područja naše županije u eksperimentalni program „Škola za život“. Time je kumrovečka škola postala jedna od ukupno 73 škole u Republici Hrvatskoj uključenih u program koji se provodi u prvom, petom i sedmom razredu, a koji će se realizirati tijekom školske godine 2018./2019. Inicijativa za uključivanje u program eksperimentalnog provođenja novog kurikuluma potekla je od načelnika Općine Kumrovec Roberta Šplajta te njegove zamjenice Danijele Lončar. Kako nam kažu, Općina Kumrovec odlučila je podržati ovaj projekt u želji da iskoristi mogućnosti koje pruža sudjelovanje u eksperimentalnom programu kurikularne reforme u smislu poboljšanja materijalnih uvjeta kroz nabavu školske opreme, prvenstveno tableta za učenike i učitelje, zatim knjiga i bilježnica potrebnih za realizaciju nastave po tom programu te dodatne edukacije učitelja.
Obrazovanje za 21. stoljeće
Načelnik Šplajt smatra da će uključivanje škole u eksperimentalni program doprinijeti povećanju kvalitete obrazovanja primjerenog 21. stoljeću. – Sa zadovoljstvom mogu reći da je prije desetak dana stiglo odobrenje Ministarstva znanosti i obrazovanja te da će kumrovečka škola sudjelovati u eksperimentalnom programu kurikularne reforme „Škola za život“. Projekt vrijedan oko 200.000 kuna uz Općinu Kumrovec i Općinu Zagorska Sela sufinancirat će sponzori te zahvaljujući razumijevanju Krapinsko-zagorske županije na čelu sa županom Željkom Kolarom i Županija– rekao je Šplajt.
Energetska obnova zgrade osnovne škole, proširenje vrtića
Načelnik je također istaknuo brojne mjere koje Općina provodi s ciljem podizanja kvalitete obrazovanja. Tako Općina Kumrovec u vlastitom proračunu osigurava sredstva za financiranje nabave školskih udžbenika, čime znatno rasterećuje proračune kumrovečkih obitelji čija se djeca školuju. Načelnik Šplajt najavio je i kako zahvaljujući nepovratnim sredstvima koja je KZŽ dobila od Ministarstva graditeljstva i prostornog uređenja u vrijednosti od 3,6 milijuna kuna na ljeto 2019. kreće energetska obnova ovojnice kumrovečke osnovne škole. Ukupna vrijednost radova je 5,6 milijuna kuna, a ostatak sredstava bit će osiguran iz županijskog proračuna. - Ulaganje u djecu obrazovanje naš su prioritet – ne samo kroz investiranje u školu, već i u dječji vrtić, čije proširenje kreće početkom ljeta. Želim istaknuti i da smo povećali naknade za novorođenu djecu s 1.000 na 2.000 kuna. Roditeljima i svima ostalima želimo pokazati da pratimo trendove 21. stoljeća i da Kumrovec nastojimo oblikovati kao mjesto u kojem je vrijedno živjeti i u kojem djeca imaju osigurane dobre uvjete za kvalitetno obrazovanje – rekao je Šplajt.
Prethodni članak
Sljedeći članak
[FOTO] Strašan požar u Zagorju: Vlasnik i susjedi spriječili širenje
Čudesna biljka iz vrta: Vraća snagu, pomaže izbaciti sluz te tjera komarce i miševe
Savršena salata od kupusa za nekoliko minuta: bacite ribež i nož, jedan alat iz ladice radi ono što vaša ruka ne može
Veliki kaos na autocesti: U lančanom sudaru razbijeno šest vozila, stoji se u kolonama - 'Ovo je potpuni kaos'
Jako je otrovna, a svi je drže u hladnjaku jer ne znaju koliko je opasna
Policija uhitila četiri osobe zbog izazivanja požara: Uhićena trojica hrvatskih državljana i strankinja?
Danas još vruće, a onda velika promjena. Temperature padaju i do 10 stupnjeva
[FOTO] Smijeh do posljednjeg mjesta: Kerekesh Teatar oduševio publiku u Radoboju
Stradali na povratku iz Međugorja: Autobus pun hodočasnika sletio s autoceste
MUP uputio važnu poruku građanima: Provjera adrese je prvo što trebate napraviti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
