Zoran dao majstoru iz Krapinskih Toplica 100.000 kuna avansa, a on nije odradio posao. Završili su na sudu
Fotografija je ilsutrativnog karaktera i nije u nikakvoj vezi s navedenim događajem
Prema jučerašnjoj presudi sutkinje Nives Škudar, odnosno, Stalne službe Zabok Općinskog suda u Zlataru, Umjetnička kovana bravarija j.d.o.o. iz Male Erpenje u Krapinskim Toplicama, dužna je platiti tužitelju Zoranu Josipoviću iz Sesveta 50 tisuća kuna plus kamate, koliko mu je ta tvrtka, prema sudskom rješenju, ostala dužna.
Naime, kako stoji u presudi, Zoran je s bravarom iz Krapinskih Toplica sklopio Ugovor prema kojem mu je majstor za 300 tisuća kuna trebao izraditi, dostaviti i montirati nešto više od 1600 četvornih metara čelične konstrukcije i panela, najkasnije do 01. listopada 2020. godine.
Dogovorili su se da će Zoran majstoru platiti 100 tisuća kuna avansa, što je on i učinio, ali bravar mu nikako nije dostavljao naručenu robu pa su krajem siječnja 2021. godine sklopili Sporazum kojim su raskinuli gore spomenuti Ugovor. Pri tom se je bravar obvezao vratiti 100 tisuća kuna avansa kojeg je primio, plus kamate, i to do 25.05.2021. godine.
Majstor je, navodi se u presudi, djelomično ispunio svoju obavezu te je Zoranu tjedan dana prije isteka roka uplatio 50 tisuća kuna, ali nije mu uplatio preostalih 50 tisuća kuna duga, niti dogovorene zatezne kamate. Stoga ga je Zoran tužio.
Sud je odbacio sve prigovore tuženika i presudio da je dužan platiti Zoranu još 50 tisuća kuna sa zateznim kamatama, no, ima se mogućnost u roku 15 dana žaliti na tu presudu nadležnom županijskom sudu.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Lijepa vijest: Akciji darivanja krvi za žene pristupilo njih 43
TUŽNA VIJEST: Umro je legendarni dr. Marcel Majsec
Kaos na autocesti od Zaboka prema Zagrebu: Više vozila sletjelo s ceste
OB Zabok objavila važnu obavijest za pacijente - stupa na snagu odmah
[FOTO i VIDEO] Nevrijeme se širi Zagorjem: Tuča pogodila više mjesta
Zabok poražen u drami protiv Splita
Ljubitelji prirode, kulture i tradicije, dođite na zanimljiv program u Radoboj
Upotrebom suzavca i uz prijetnju nožem ukrao automobil, a onda tek napravio kaos
Bliži se ''Dan mladosti'' u Kumrovcu: Nastupa i poznati glazbenik
Mala sredina velikih ljudi: Održana prva od četiri volonterske akcije – u centru mjesta posađeno cvijeće
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
