[VIDEO] Kreće uređenje domova zdravlja u Krapinskim Toplicama i Klanjcu
Radove će izvoditi tvrtka MDK, a rok za završetak radova je 31. siječanj 2019. godini
Danas je u Krapinskim Toplicama održano potpisivanje ugovora o javnoj nabavi radova za izvedbu manjih infrastrukturnih radova u sklopu projekta Poboljšanje pristupa primarnoj zdravstvenoj zaštiti u Domu zdravlja Krapinsko zagorske županije za ambulantu u Krapinskim Toplicama i ambulantu u Klanjcu.
Radovi se, kada je u pitanju ambulanta u Krapinskim Toplicama, odnose na je preuređenje tj. adaptacija prostora cijele zgrade, tako da u istoj djelatnost obavljaju tri ordinacije opće/obiteljske medicine, dvije stomatološke ordinacije i patronažna sestra. Radovi su predviđeni u svim prostorima, a predviđena je i sanacija ovojnice - toplinska fasada. U Klanjcu će se pak izgraditi kosa rampa radi prilagodbe ulaza osobama s invaliditetom te preurediti dio prostora u zapadnom krilu zgrade za potrebe ordinacije opće - obiteljske medicine.
Pročelnica za javnu nabavu i EU fondove Vlatka Mlakar rekla je kako su vrijednosti potpisanih ugovora za ambulantu Krapinske Toplice u vrijednosti od 1.087.859,99 kuna, za ambulantu Klanjec u iznosu od 254.136,75 kuna, a ravnateljica Doma zdravlja Krapinsko-zagorske županije Nada Dogan zahvalila je Županiji što vodi brigu o Domovima zdravlja. - Presretni smo što je projekt počeo i što se naša županija prijavila na ovaj projekt te što vodi brigu i o opremi i o samim prostorima u kojima naši djelatnici rade, a također i naši građani dolaze – istaknula je Dogan. Domaćin i načelnik Krapinskih Toplica Ernest Svažić istaknuo je kako je izuzetno zadovoljan što se pristupilo uređenju prostorija topličkog Doma zdravlja. - Čestitao bih svima koji su uključeni u projekt te čestitam vodstvu Doma zdravlja što su se odlučili na taj potez što će poboljšati kvalitetu usluge Doma zdravlja prema građanima općine Krapinske Toplice. To je zapravo integrirani dio uređenja zapadnog dijela centra. Nadam se da će usklađivanje aktivnosti na relaciji Općina - Dom zdravlje teći i nadalje ovako kako je teklo dosada pa da ćemo naći i rješenje i za parkirna mjesta u blizini Doma zdravlja – dodao je Svažić.
Potpisivanju ugovora bio je prisutan i Zvonko Sever, zamjenik gradonačelnika Klanjca. Posebno je naglasio važnost činjenice da će i osobe s invaliditetom imati poboljšane uvjete za dobivanje zdravstvene zaštite. - Dobivena sredstva će nam značajno koristiti. Hvala Županiji što nas prati kad god nešto zatrebamo, a posebno u ovakvim prilikama – zaključio je Sever. Župan Željko Kolar u svom je obraćanju naglasio kako je primarna zdravstvena zaštita stup svake države te da ulaganje u primarnu zdravstvenu zaštitu smanjuje i pritisak na bolnice. - Mi smo 23. listopada potpisali ugovor s tvrtkom MDK za uređenje sedam ambulanti Doma zdravlja na području Krapinsko-zagorske županije u visini od 2.344.000,00 kuna, a danas smo potpisali dva ugovara vrijedna 1, 3 milijuna kuna. Projekt 'Poboljšani pristup primarnoj zdravstvenoj zaštiti' je sigurno za nas veliki izazov. Tu je i nabava opreme u vrijednosti od 4,3 milijuna kuna. Kad se završi kompletan projekt, ulaganje u domove zdravlja i ambulante iznosit će preko 8,5 milijuna kuna plus onih 15,3 milijuna kuna što smo 'povukli' za Opću bolnicu Zabok – naglasio je Kolar dodajući da će se sljedeće godine početi i s ulaganjem vezanim uz pristup i parkiranje kod Doma zdravlja.
Također, zahvalio je ZARA-i koja je vodila proces prijave, pročelnici Vlatki Mlakar koja je provela postupak javne nabave, nadzoru te Domu zdravlja i ravnateljici . Dodajmo kako je rok za izvršenje radova 31. siječnja 2019. godine.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Stigao nalog za rušenje kuće koju je Amerikanac kupio za 5000 eura u Zagorju i uredio je
Liječnici upozorili: Ako osjetite i jedan od ovih 10 simptoma, hitno se javite doktoru
[PROGNOZA VREMENA] Vruće, ali evo kada su mogući pljuskovi
Aktiviran SRUUK! Građanima na mobitel stigle SMS poruke upozorenja
Drama u Zagorju: Muškarac teško ozlijeđen u dvorištu, iz OB Zabok prebačen u Vinogradsku
Za djevojčicu Nives: U Zagorje dolazi ''neobični'' svećenik koji vjeru živi na potpuno drugačiji način
[FOTO i VIDEO] 40 vatrogasaca satima gasilo požar u Zagorju: 'Termokamera je pokazala podzemne požare'
Izvanredna sjednica o Gospiću završila: Ovo su izglasani zaključci
Mladić (24) završio u policiji, prijeti mu kazna od 1.320 eura, policija objavila detalje
[FOTO] Odlično napreduju radovi na rekonstrukciji i dogradnji škole u Svetom Križu Začretju
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
