Radionica zdravog kuhanja DND-a Zabok u Centru za odgoj i obrazovanje Krapinske Toplice
U III. ciklusu projekta „Zdravo i fino“ Društvo Naša djeca Zabok u svoje je aktivnosti uvrstilo i posjet djeci koja pohađaju Centar za odgoj i obrazovanje Krapinske Toplice
U sklopu III. ciklusa projekta „Zdravo i fino“ DND-a Zabok planiran je i posjet Centru za odgoj i obrazovanje Krapinske Toplice koji je posebno zainteresiran za suradnju već od prvog ciklusa projekta „Zdravo i fino“ budući da u prostorima Centra za odgoj i obrazovanje Krapinske Toplice postoji infrastruktura i opremljenost kuhinje koja tehnički omogućuje aktivno sudjelovanje djece s teškoćama.
Naime, u Centru za odgoj o obrazovanje Krapinske Toplice se u sklopu Zdravstvenog i građanskog odgoja i preventivnog programa u Kabinetu za stjecanje kompetencija u aktivnostima svakodnevnog života i rada, provode slični sadržaji u sklopu kojih učenici pripremaju obroke uz stručno vodstvo učitelja i poznatih kuhara iz naše županije te je radionica zdravoga kuhanja Društva Naša djeca Zabok nastavak dobre prakse koju Centar provodi za svoje učenike. Određene poteškoće u prehrani prisutne su i kod djece s teškoćama što predstavlja izazov u odabiru namirnica, pripreme i konzumacije hrane.
Pripremu zdravog domjenka ovog je puta vodila volonterka Društva Naša djeca Zabok i asistentica u radionicama zdravoga kuhanja koje se provode s članovima Dječjega gradskog vijeća DND-a Zabok Danijela Sović. Djeca su zajedno s asistentima-volonterima DND-a Zabok Vjekoslavom Flegarom i Ivanom Jurina, voditeljicom Projekta Jasenkom Borovčak i uz veliku podršku učitelja Centra za odgoj i obrazovanje Krapinske Toplice pripremali zdravi domjenak. Za početak su pripremali sendviče s dva zdrava namaza - humusom (namaz od slanutka) i namazom od suncokreta s medvjeđim lukom koja su ukrašavali s povrćem te odmah degustirali. S obzirom na to da djeca vole grickalice pripremale su se zdrave varijante grickalica od tostiranih badema i sjemenki suncokreta. Za najomiljenije jelo, a to su deserti napravljeni su voćni ražnjići, kuglice od orašida i suhog voće te čokoladni smoothie.
- Djeca, učitelji i roditelji koji su sudjelovali u radionici pripreme zdravog domjenka izrazili su zadovoljstvo sa svime što su degustirali stoga je ova radionica doprinijela usvajanju zdravih prehrambenih navika i promicanju zdrave prehrane u svakodnevnom životu zaključio je ravnatelj Centra za odgoj i obrazovanje Antun Zupanc. Radionica zdravoga kuhanja u Centru za odgoj i obrazovanje Krapinske Toplice realizirana je zahvaljujući sredstvima Ministarstva znanosti i obrazovanja koje je DND Zabok dobilo na Natječaju – rekla je voditeljica projekta „Zdravo i fino“ Jasenka Borovčak.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Gotovo svi pogriješe čim donesu lubenicu kući, a zbog toga izgubi slatkoću
Jednostavno i pristupačno: Riješite se crnih mrlja na ružama uz jednu namirnicu iz hladnjaka
Vuk noćas ušao u dvorište u Zagorju? 'Uspjela sam ga snimiti bljeskalicom'
Plenković: Plaća je 1555 eura, a mirovine dižemo na 800 eura
Nesvakidašnja krađa u Zagorju: Ženi iz vrta ukrali 200 kg krumpira
Od sljedećeg tjedna počinje zlatni period za 3 znaka: Sreća kuca na vrata, dobit ćete sve što poželite
Županija osigurala 35.000 eura za participativni proračun za mlade: prijavite svoje ideje i projekte
DOZNAJE SE: Suca koji je sudio Vatrenima protiv Portugala FIFA nije poslala kući
Objavljen video pucnjave u poznatom kafiću, dvoje teško ozlijeđenih. Policija lovi napadača!
Nova promjena: Od 1. studenog uvodi se naknada za uslugu koja se dosad nije naplaćivala
Monitoring bijele rode 2026.
Aplikacija iNaturalist – istraži i podijeli svoja opažanja iz svijeta prirode
Prirodan izgled novi je beauty imperativ: Sve više Zagorki bira suptilne estetske tretmane
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
