I ove je godine u Krapinsko-zagorskoj županiji obilježen Tjedan mozga
Ovogodišnji bogati program održan je u Mariji Bistrici, Zlatar Bistrici, Zlataru, Krapinskim Toplicama, Bedekovčini i Zaboku
I ove godine u Krapinsko-zagorskoj županiji obilježen je Tjedan mozga. Ovogodišnji bogati program održan je u Mariji Bistrici, Zlatar Bistrici, Zlataru, Krapinskim Toplicama, Bedekovčini i Zaboku. Prvo predavanje održano je u Gradskoj knjižici u Zaboku u ponedjeljak kada je na temu ''Demencije s osvrtom na ulogu obitelji'', predavao dr. med. Zlatko Crkvenčić, psihijatar. Isto predavanje održano je i u Gradskoj knjižnici u Zlataru u srijedu. U utorak je na temu ''Zdrav mozak danas - za sutra!'', uz predstavljanje knjige s istim naslovom, javno predavanje održala Akademkinja Vida Demarin i to u Općinskoj knjižnici Krapinske Toplice.
Bedekovčina i Zlatar Bistrica
Događanja je bilo i u Srednjoj školi Bedekovčina. gdje je dr. Crkvenčić u utorak predavao na temu ''Panični poremećaj'', a učenice škole Patricija Škreb i Katarina Grandavec, na temu ''Hrana za mozak''. U srijedu su pak u školi održane Radionice za djecu iz Dječjeg vrtića Bedekovčina, uz pitalice, mozgalice, zagonetke i štafetne igre, a u četvrtak za učenike škole psiholog Tomislav Čekolj predavao je na temu ''Čine li nas pametni telefoni pametnijima''. I Općina Zlatar Bistrica nastavila je tradiciju sudjelovanja, pa su tako u četvrtak održana dva predavanja. Dr. sc. Goran Ivkić govorio je o temi ''Um koji liječi'', a prof. Branka Bartolić, o temi ''Mirno srce mirno kuca''.
Završetak u Mariji Bistrici
Završetak je održan u Bluesun Hotelu Kaj u Mariji Bistrici uz dvije radionice i jedno predavanje. U subotu je na rasporedu bila radionica za osnovnoškolce ''Mozak – glad za kisikom i glukozom'', koju je vodila mag. Rajka Hrbić, a u nedjelju je Tea Sukreški vodila radionicu ''Zlatna dob - vježbe za mozak'', kao dio projekta Udruge umirovljenika Marija Bistrica "Što stariji to aktivniji". Ovogodišnji Tjedan mozga u Zagorju završio je u nedjelju predavanjem ''Fibromijalgija'' (bolnost vezivnoga tkiva i mišića, poseban oblik reumatizma, karakteriziran neugodom, difuznim bolovima i brojnim bolnim točkama po tijelu), a koje je održala prof. dr. sc. Ervina Bilić, predstojnica Klinike za neurologiju KBC-a Zagreb.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Stigao nalog za rušenje kuće koju je Amerikanac kupio za 5000 eura u Zagorju i uredio je
Liječnici upozorili: Ako osjetite i jedan od ovih 10 simptoma, hitno se javite doktoru
Drama u Zagorju: Muškarac teško ozlijeđen u dvorištu, iz OB Zabok prebačen u Vinogradsku
Kolar o otpadu u Poznanovcu: 'Svi su sve znali. I ja sam sve znao, ali nisam imao ovlasti ništa učiniti'
[PROGNOZA VREMENA] Vruće, ali evo kada su mogući pljuskovi
Netko među nama je upravo dobio veliki iznos na lotu! Provjerite listiće
Srušio se zrakoplov u Hrvatskoj, sve žurne službe na terenu
UPALJENI GENERATORI, Salatko: 'Nevrijeme dolazi sa zapada'
POVEĆANJE MIROVINA: Evo kada bi novac mogao sjesti na račune
Turistička zajednica područja Donja Stubica i Gornja Stubica ima novu direktoricu
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
