Hitna internistička ambulanta unutar Specijalne bolnice Krapinske Toplice ostaje
S obzirom na blizinu Hitne internističke ambulante i kardiološkog laboratorija Klinike Magdalena, smještenog u istoj zgradi, transport bolesnika traje svega 2 do 3 minute
Vlada RH na jučerašnjoj je sjednici prihvatila amandman na Zakon o zdravstvenoj zaštiti koji je saborski zastupnik Marko Vešligaj podnio ispred Kluba zastupnika SDP-a, a kojim se omogućuje obavljanje djelatnosti hitne medicine u specijalnim bolnicama, čime je osiguran ostanak Hitnog prijema u Specijalnoj bolnici Krapinske toplice. Iako su se prije nekoliko mjeseci pojavile informacije da bi prema novom Zakonu bilo onemogućeno da hitni prijem djeluje unutar Specijalne bolnice Krapinske Toplice, hitna internistička ambulanta ipak nije ukinuta. Saborski zastupnik HDZ-a Žarko Tušek i tada je tvrdio da do ukidanja neće doći.
No, saborski zastupnik ispred Kluba zastupnika SDP ipak je podnio amandman na Zakon o zdravstvenoj zaštiti, koji je na jučerašnjoj sjednici Vlade RH i prihvaćen, a kojim se omogućuje obavljanje djelatnosti hitne medicine u specijalnim bolnicama. I tada je njegov argument bio da bi ukidanje ostavilo negativne posljedice za pacijente i loše utjecalo na kvalitetu zdravstvene zaštite . Kako je rekao, zahvaljujući hitnom prijemu koji u Specijalnoj bolnici za medicinsku rehabilitaciju postoji od ranih 90 – ih godina spašeni su brojni životi, a s obzirom na blizinu Hitne internističke ambulante i kardiološkog laboratorija Klinike Magdalena, smještenog u istoj zgradi, transport bolesnika traje svega 2 do 3 minute.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Velika promjena u novom školskom kalendaru! Vraćaju se zimski praznici u dva dijela
Teška prometna nesreća: Jedna osoba ozlijeđena, očevid u tijeku
Više od 400 gostiju stiže u Zagorje: Sprema se dvodnevna vinska i gastro fešta među kletima, ulaznice su u prodaji!
Bliži se ''Dan mladosti'' u Kumrovcu: Nastupa i poznati glazbenik
I sutra u Zagorju radovi HEP-a. Evo gdje od jutra neće biti struje
Horoskop za četvrtak: Ako ste rođeni u ovom znaku, izbjegavajte donošenje važnih odluka
'Dimnjačar' oduševio Špičkovinu
Zabok poražen u drami protiv Splita
Ljubitelji prirode, kulture i tradicije, dođite na zanimljiv program u Radoboj
Upotrebom suzavca i uz prijetnju nožem ukrao automobil, a onda tek napravio kaos
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
