Župan Kolar prilikom obilaska tvrtke Jedinstvo: „Zagorje polagano izlazi iz krize”
Polagano izlazimo iz krize, a u prilog tome idu i podaci o trendu pada broja zatvaranja obrta u Zagorju, zatim o boljem punjenju proračuna Županije već drugu godinu za redom
Tvrtku Jedinstvo d.d. u Mihaljekovom Jarku kraj Krapine posjetio je danas, 7. ožujka 2014., župan Krapinsko–zagorski Željko Kolar u pratnji svog zamjenika Anđelka Fereka–Jambreka i pročelnika za gospodarstvo, poljoprivredu, promet, komunalnu infrastrukturu i EU fondove Luke Čuljaka. Županijsku delegaciju primio je direktor i vlasnik tvrtke Josip Mihalić zajedno sa svojim suradnicima.
Kao što je župan naglasio, razlog posjeta tvrtki Jedinstvo d.d. jest pružanje podrške vlasniku i svim djelatnicima tvrtke na onome što rade te upoznavanje s njihovim razmišljanjima o trenutačnoj poslovnoj klimi u Hrvatskoj te budućim investicijama.
Na radnom sastanku je predstavljen djelokrug rada tvrtke te najvažnije investicije u zemlji i inozemstvu. Također, prezentirani su i kapaciteti tvrtke koji su spremni za nove investicije, kao što su hale u Žutnici i Rijeci. Naime, tvrtka se bavi metaloprerađivačkom industrijom, a proizvodi modularne objekte, stambene i tehničke kontejnere te se bavi izgradnjom proizvodnih i skladišnih hala, benzinskih postaja i drugim vrstama građevinarstva.
Jedan od zanimljivih podataka jest i to da je upravo Jedinstvo d.d. gradilo objekt na Antarktici, a riječ je o istraživačkom centru s 30 modularnih jedinica.
Nakon sastanka direktor Mihalić proveo je županijsku delegaciju kroz proizvodne pogone tvrtke. Inače, tvrtka se prostire na 250.000 m² proizvodnog i skladišnog prostora, ima šezdesetgodišnju tradiciju i zapošljava 680 ljudi.
Na kraju posjeta župan je uz pohvalu Jedinstvu d.d. kao jedinstvenoj firmi koja pozitivno i kvalitetno posluje i kroz recesijsko vrijeme, istaknuo kako polagano izlazimo iz krize, a u prilog tome idu i podaci o trendu pada broja zatvaranja obrta u Zagorju, zatim o boljem punjenju proračuna Županije već drugu godinu za redom što govori o gospodarskim aktivnostima te o smanjenom broju nezaposlenih na HZZ–u Područnom uredu Krapina na dan 31. prosinca 2013. u odnosu na 31. prosinca 2012. godine za 3,9%.
Prethodni članak
Sljedeći članak
DEČKO IZ SKLADIŠTA OSVOJIO HRVATSKU: 'Kad sam svojima rekao da sam se prijavio, mislili su da se šalim'
POŽAR U ZAGORJU: Izgorjelo krovište obiteljske kuće, šteta je ogromna
PROMETNA NESREĆA U ZAGORJU: Dvije djevojke (18) lakše ozlijeđene, djevojka (17) teško
Potres usred noći probudio ljude: 'Sve se treslo, srce mi je skoro stalo'
Policija pokrenula kriminalističko istraživanje zbog pasa kod Pregrade
Dio građana moći će kupiti novi automobil u pola cijene, provjerite zadovoljavate li uvjete
[FOTO] Zagorska vatrogaskinja u požaru ostala bez dijela svog doma. Kolege mole za pomoć
Đurek: 'Krećemo u realizaciju projekata koji će obilježiti budućnost našega grada'
Nove informacije: Pronađeno tijelo pilota, istraga se nastavlja sutra
FEŠTA DO JUTRA: Mihovljanska Udruga vinara 'Lucen' uz puno plesa i veselja proslavila Martinje
Šok prozračivanje je prošlost. I-Vent rekuperacija donosi: stalno svjež zrak, zatvoreni prozori, maksimalna ušteda. Besplatna montaža i 7 godina garancija!
Najbolji dan za shopping: West Shopping Utorak
U Zaboku otvorena nova luksuzna mesnica s vrhunskim domaćim proizvodima i svježim mesom
Prvi korisnik u Westgate Business Parku na 20.000 m² zemljišta
Westgate City slavi 16. rođendan i daruje te super popustima!
