Zagorec i dalje maksimalan, a Bruči povećao svoj rekord „clean sheeta“ na 448 minuta!

U četvrtom kolu 3. NL centar Zagorec ugostio Samobor

U četvrtom kolu 3. NL Centar krapinski Zagorec ugostio je Samobor i nakon pravog trilera upisao pobjedu od 3:2 postigavši pobjednički gol u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Pred, na žalost malim brojem gledatelja, Zagorec i Samobor pružili su i prikazali svu dramatičnost te najvažnije sporedne stvari na svijetu. Od sigurnog vodstva Zagorca 2:0 do izjednačenja gostiju u samo tri minute nakon kojih stvaraju još nekoliko prilika ipak sve odlazi na stranu hrabrijeg, borbenijeg Zagorca.

Zanimljivost susretu davala je i činjenica da je na suparničkoj klupi sjedio bivši trener Zagorca Sven Raić te da su u ekipi Samobora igrali Karković i Kulenović, igrači koji su prošle jeseni bili sastavni dio Zagorčevog rostera.

Susret su puno bolje otvorili gosti, došli  su s namjerom da uzmu sva tri boda koliko sam dobio informaciju iz samog gostujućeg kluba, te su od samog početka jurnuli prema Bručiju želeći što prije realizirati igru pogotkom. Takova prilika ukazala se vrlo brzo , 8. minuta, Guliš je ubacio nisku i oštru loptu na visinu osam metara od gola Zagorca gdje ju prihvaća Kulenović, puca ali na sreću domaćina lopta za koji centimetar odlazi pored lijeve Bručijeve stative. Još izglednija prilika bila je u 12. minuti kada je Brdek odlično pucao u okvir gola ali je Bruči odlično reagirao i otklonio opasnost.

Tada se počinje „ buditi“ i Zagorec te smo već u 18 minuti vidjeli odličnu obranu vratara Klemenčića koji je odličan udarac Krznara s 18 metara izvadio iz samih devedeset. Dvije minute kasnije Ružak, danas odlično odigrao, bježi sam prema šesnaestercu gostiju ali ga sustiže i ruši Ašanin te dobiva žuti karton. Ovdje je ostao upitnik – da li je Ašanin bio zadnji čovjek u obrani ?  Ako je - onda su navijači opravdano tražili crveni karton ! No, gledajući cijelu utakmicu i kako je sudačka trojka odradila svoj posao uvjeren sam da su i ovdje bili u pravu sa svojom odlukom.

U 25. minuti konačno se isplatilo „buđenje“ Zagorca – Christian je na lijevoj strani obrani Samobora napravio pravi mali „dar – mar „ te dao povratnu loptu Ružaku na petnaestak metara koji odmah puca i kada se očekivao siguran gol lopta pogađa golmana gostiju u glavu i odbija se do Bračevića koji svojom desnom nogom lako poentira za vodstvo Zagorca i erupciju veselja.

Do kraja poluvremena bilo je još nekoliko prilika ali se na odmor otišlo rezultatom iz 25. minute.

Drugo poluvrijeme opet odlično otvara Bruči. Naime, u 50. minuti pravi zicer ima Brdek ali Bruči odlično reagira i spašava „očekivano“ izjednačenje gostiju. No, to je bio smo bljesak gostiju jer deset minuta kasnije Zagorec postiže  pogodak. Opet je u glavnoj ulozi asistenta bio Christian koji je uputio loptu prema Stiperskom. Mladi igrač Zagorca iz prve bez čekanja udara loptu i pogađa suprotnih devedeset nemoćnog Klemenčića.  I došlo se tako do „sigurnih“ 2:0.

Trideset je minuta do kraja te se prilike redaju i na jednoj i na drugoj strani koje Bruči i Klemenčić anuliraju da bi ipak Samoboru pomogla u 70. minuti i sreća jer je Stiperski pogodio stativu, a nakon toga kreće agonija za domaće navijače. Naime, u nepune tri minute gosti dolaze do izjednačenja. Najprije je u 71. Brdek iskoristio nepažnju obrane Zagorca da bi u 74. minuti  najbolje, nakon jednog ubačaja, skočio Kristijan Regović i zatresao mrežu pokraj nemoćnog Bručija.

Ostalo je dovoljno vremena – dobrih 20. minuta – da se dođe i od četvrte prvenstvene pobjede. No, kako je vrijeme odmicalo prilike su se redale ali gola nije bilo. Ili je obrana Samobora uspješno rješavala a ako nije onda je golman Klemenčić branio ali je istovremeno i Samobor iz kontri stvarao prilike koje su ostale neiskorištene zbog obrana Bručija ili odličnih reakcija domaće obrane.

Kada su već svi očekivali podjelu bodova – u drugoj minuti sudačke nadoknade kapetan Landripet je odlično probio lijevu stranu obrane Samobora i ubacio centaršut prema drugoj stativi gdje ju dočekuje Bajan i glavom šalje u suprotnu malu mrežicu nemoćnog Klemenčića.

Erupcija veselja na terenu i gledalištu !

Upisana je i četvrta uzastopna pobjeda u ovom prvenstvu odnosno možemo to i ovako napisati – ovo je bila peta službena utakmica Zagorca, računamo li pretkolo kupa,  ove sezone i peta pobjeda uz 11 postignutih i samo 2 primljena pogotka. I tu sada počinje priča o vrataru Zagorca – Matiji Bručiju, jednom od najstandardnijih i najboljih igrača Zagorca u posljednje dvije i pol sezone. Naime, u sezoni 2021/2022. Bruči je uspio sačuvati svoju mrežu nedirnutu punih 445 minuta ( uračunate su i sudačke nadoknade, op.a. ) te se taj podatak nije spominjao da ove utakmice protiv Samobora jer u zraku je ostalo visjeti pitanje - hoće li rekord ostati ili će možda biti oboren ? U 71. minuti susreta Bruči je po prvi puta ove sezone u službenim utakmicama morao izvaditi loptu iz svoje mreže i, svakako, počelo je računanje – barem kod onih koji vole statistiku i vrlo je ažurno vode. Matija Bruči postavio je sebi nove granice jer u ovoj sezoni je minutaža nedirnute njegove mreže veća za tri minute u odnosu na onu sezonu kada je Zagorec suvereno osvoji naslov prvaka tako da sada novi rekord  „clean sheeta“ Matije Bručija iznosi 448 minuta. Svoj sljedeći prvenstveni susret Zagorec igra već u nedjelju, 17. rujna u 17 sati, na gostovanju kod Save Strmec.

Zagorec  – Samobor 3:2

Krapina: ŠRC Podgora. Gledatelja:150. Sudac: David Vrljić ( Zagreb ) 7. Pomoćni suci: Nikola Štibohar ( Zaprešić ), Domagoj Kušec ( Sveti Ivan Zelina ).

Strijelci: 1:0 Bračević 25; 2:0 Stiperski 60; 2:1 Brdek 71; 2:2 K. Regović 74; 3:2 Bajan 90+2.

Zagorec: Bruči 7, Landripet 7, Kunštić 7, Štimac 7, Topolovec 6,5 ( 65. Žitković 6,5 ), Krznar 7, Jazbec 7, Mišak 6,5 ( 46. Stiperski 7 ), Bračević 7, Christian de Souza 7,5 ( 65. Bajan 7 ), Ružak 7 ( 90+3 Habjanec ). Trener: Ivan Zubić 7.

Samobor: Klemenčić 6; A. Regović 6 ( 68. Artuković 6 ), Ašanin 5,5 ( 46. Balen 6 ), Kulenović 6,5, Guliš 7, Husinec 6; Pezo 5,5 ( 46. Čerkez 6 ), Hanžek 6, Karković 6 ( 46. K. Regović 6,5 ), Brdek 6, Lovrić 6.. Trener: Sven Raić 7.

Igrač utakmice: Christian de Souza