Zagorčevi bećari lako kroz Slavonski Brod!

U 23. kolu 2. SuperSport NL Zagorec gostovao u Slavonskom Brodu kod Marsonie

U 23. kolu Druge SuperSport nogometne lige u Slavonskom Brodu igrao se derbi – domaća Marsonia protiv Zagorca iz Krapine – u kojem su bećari iz Krapine lako prošli kroz Slavonski brod i upisali tri nova boda pobijedivši 3:1 te upisavši petu uzastopnu utakmicu bez poraza – dva remija i tri pobjede.

Na teren su izašle dvije momčadi kojima je svaka utakmica kvalifikacijska u borbi za ostanak u trećem rangu hrvatskog nogometa. Naime, domaćin Marsonia nakon pobjede kod Grobničana na svom je kontu imala 21 bod i držala trinaesto mjesto dok je Zagorec  nakon remija protiv lidera Jadran Luka Ploče imao 20 bodova i nalazio se na četrnaestom mjestu te je susret bio najavljivan kao  izuzetno zanimljiv jer i jednoj i drugoj momčadi pobjeda donosi „bijeg“ na malo veću bodovnu razliku od rivala u borbi za ostanak u ligi.

Susret su puno bolje otvorili igrači Zagorca i iz minute u minutu preuzimali inicijativu da bi se u 19 minuti ukazao sudac Vučković koji dosuđuje jedanaesterac za domaćina nakon igranja rukom ( iako se meni učinilo da nije bilo toga ali mi je igrač Zagorca nakon završetka susreta ukazao na ispravnost te odluke, op.a. ). Od tada sudac nekako ipak naginje na stranu domaćina i donosi zaista čudne odluke kao što su npr. ne sviranje jedanaesterca nad Stiperskim koji je povučen s leđa od strane obrambenog igrača domaćina u srcu šesnaesterca; igranje đonom Bačića a dosuđuje slobodni udarac za njega, i tako bilo je dosta čudnih odluka koje su izgleda „naljutile“ igrače Zagorca te su još učestalije počeli prijeti domaćem golu. Takova igra isplatila se u 30. minuti kada je ubačena lopta u šesnaesterac a Matija Kanceljak odlično udara loptu glavom te pogađa suprotni gornji kut nemoćnog Gujića. Izjednačenje koje je izazvalo erupciju veselja na igralištu – svi igrači potrčali su prema rubu igrališta i oni sa klupe i oni u polju te sa stručnim stožerom napravili pravo klupko veselja da bi im se pridružili i  navijači pristigli iz Krapine.

Minutu prije kraja prvog poluvremena Mateo Dunić je izveo korner nakon kojeg je u šesnaestercu domaćina nastala gužva koju je najbolje iskoristio Marko Krznarić te razantnim udarcem sa šest metara neobranjivo pogodio domaću mrežu. U nepunih 14 minuta potpuni preokret te Zagorec odlaži na odmor sa prednošću od 2:1.

U drugom poluvremenu Zagorec nastavlja u istom stilu, sudac više ne donosi čudne odluke te gosti iz Krapine vrlo brzo realiziraju dominaciju uz napomenu da je dvije minute prije toga Matija Bruči odlično obranio udarac glavom Bačića sa samo pet metara udaljenosti. Igrala se 67. minuta kada je Smrekar primio loptu u šesnaestercu domaćina , varkom izbacio svog čuvara i nakon toga proslijedio do Bračevića koji snažnim udarcem postiže pogodak za vodstvo od 3:1.

Do kraja susreta bilo je još nekoliko poluprilika ali ih gosti nisu uspjeli realizirati te ja na kraju sasvim zasluženo na semaforu pisalo Marsonia 1. Zagorec 3.

Ova objeda i pet utakmica u nizu bez poraza te 13. mjesto na tablici (posljednji put su na tom mjestu bili nakon osmog prvenstvenog kola a nakon toga samo niže, op.a ) i 14 osvojenih bodova ovog proljeća vjerujem da su odličan poziv za navijače da dođu nedjelju, 23.travnja, u 13 sati na utakmici u kojoj će Zagorec ugostiti Opatiju – četvrto plasiranu ekipu na tablici.

Marsonia – Zagorec 1:3 (1:2)

SLAVONSKI BROD. Igralište Slavko Vlainić – Dida. Gledatelja: 800. Sudac: Ivan Vučković ( Zagreb ). Pomoćnici: Emir Trklja ( Petrinja ), Tomislav Mioković ( Sisak ). Četvrti sudac: Nikola Vuković ( Osijek ).

Strijelci: 0:1 Mahmutović 19' – 11 m; 1:1 Kanceljak 30'; 1:2 Krznarić 44'; 1:3 Bračević 67'.

MARSONIA: Gujić, Balentović, Bačić, Vrdoljak ( 85. Didović ), Mahmutović, Radman ( 46. Tolić ), Anić ( 77. Mraković ), Bosanac (68. Žitković ), Perković, Marušić, Barišić ( 85. Bošnjaković ). Trener: nema

ZAGOREC: Bruči, Landripet, Orlović, Čondrić, Junior ( 40. Cruce – Corcy ), Dunić, Krznarić, Harrison ( 85. Adžić ), Kanceljak ( 85. Radić ), Stiperski ( 65. Bračević ), Smrekar. Trener: Perica Vidak.