ZA ZALJUBLJENIKE U SVIJET RAČUNALA: Ljetna škola informatike okupila stotinjak polaznika
Kako se nije mogla održati u zimskom terminu, organizatori su odlučili informatičku školu održati u ljetnom terminu
Ljetnu školu informatike, koja će se održati do 28. kolovoza u prostorima Srednje škole Krapina, danas je otvorio Antonio Macan, nekad polaznik, a sada predavač.
Tijekom škole, u 8 informatičkih učionica, na više od 100 računala, kroz 15 radionica, sudjelovat će stotinjak polaznika. Nit vodilja ovogodišnje škole je razvoj igara. Organizatori škole su SŠ Krapina i Krapinski informatički klub KRIK, a podršku i potporu dali su Grad Krapina, Krapinsko-zagorska županija, Hrvatski savez informatičara i Zajednica tehničke kulture KZŽ.
- SŠ Krapina je uporna u provođenju svojih projekata, a jedan od projekata je Zimska škola informatike koju tradicionalno već 20 – ak godina tijekom zimskih praznika realiziramo u našoj školi. Ona okuplja najbolje informatičare iz cijele KZŽ i olimpijce koji postižu zapažene svjetske rezultate na međunarodnim natjecanjima. S obzirom na ovu situaciju, nismo mogli održati zimsku školu informatike, već smo se uz sve izazove koji su pred nama i u trenutnom okruženju odlučili ipak organizirati tzv. Ljetnu školu informatike za sve zaljubljenike koji traže nešto više kroz magični svijet računala, ne samo u smislu toga da im to bude svakodnevni alat, već da prošire svoja znanja u području informatike – istaknuo je na svečanosti otvorenja ravnatelj SŠ Krapina Ivica Rozijan.
Stjepan Šalković, predsjednik KRIK – a, rekao je da, ako je i bilo dvojbi, kada su kao organizatori vidjeli učenike za računalima, znali su da je odluka da se škola održi dobra odluka te zahvalio svima koji su pomogli.
Savjetnica iz Agencije za odgoj i obrazovanje Nadica Kunštek čestitala je organizatorima na hrabrosti, a polaznicima poželjela uspješan rad.
Gradonačelnik Krapine Zoran Gregurović naglasio je da je stotina polaznika lijepi broj u ovim uvjetima. - Nadam se da će dogodine situacija biti bolja i da ćemo se vratiti na stare brojke. Što se tiče Grada, i dalje ćete imati podršku – dodao je Gregurović.
Mirjana Smilčić Slovenec, pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu, šport i tehničku kulturu KZŽ, rekla je da je Županija odabrala financirati i ulagati u obrazovanje, jer je to najvredniej ulaganje.
- Ovakvi su događaji dokaz da među nama još ima entuzijasta – rekao je saborski zastupnik Željko Pavić.
Prethodni članak
Sljedeći članak
UŽAS U BEDEKOVČINI: Ženu je ubio kod susjeda, sebe u klijeti. Četvero djece ostalo bez roditelja
STRAVA U ZAGORJU: Ubio ženu pa sebe! Slijedi očevid
NOVI DETALJI UBOJSTVA U ZAGORJU: Vatrenim oružjem ubio ženu, pa si presudio u klijeti
Doznajemo detalje požara u zabočkom CIAK-u: Radnici nam ispričali kako je sve krenulo
Požar u domu za starije! Traje evakuacija 250 korisnika, vatrogasci na terenu: 'Vlada panika'
[FOTOGALERIJA] Ovakav advent se pamti: UO Zaboka i Velikog Trgovišća okupilo zajednicu za dječji vrtić
Promjena dolazi prema Hrvatskoj: Velika je naznaka da će se to dogoditi
Najbolji božićni kolačić Grada Zlatara ispekla Ana Vučković Klarić
Nove utakmice mladih snaga Zagorca
Zagorski HDZ: "Zagorski SDP viče 'Držite lopova' u akciji 'spašavanja vojnika Kolara'!"
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
