[VIDEO] Potpisan sporazum o suradnji između KZŽ i Svjetskog foruma poslovnih anđela
Baybars Altuntaş, poslovni anđeo i investitor, obećao je podršku projektu pretvaranja dvorca Stubički Golubovec u znanstveno – edukacijski centar
U Krapini je danas župan Željko Kolar potpisao sporazum o suradnji s Baybarsom Altuntaşom, predsjednikom Svjetskog foruma poslovnih anđela, koji ovih dana boravi u Hrvatskoj te je uz Zagreb, Split, Dubrovnik posjetio i Krapinsko – zagorsku županiju.
Baybars Altuntaş jedan je od najutjecanijih svjetskih poduzetnika, poslovni anđeo, investitor, zvijezda turske verzije Shark Tanka odnosno poduzetničkog reality showa te autor bestselera „Iz autobusa u superauto: kako sam postao velika televizijska zvijezda i proslavljeni ulagač“, jedne od najprodavanijih knjiga svijeta, u kojoj opisuje svoje poduzetničko iskustvo i put do uspjeha. Potpredsjednik je Europske trgovinske asocijacije za poslovne anđele, seed projekte i druge dionike na tržištu u ranoj fazi razvoja (EBAN), predsjednik Udruge poslovnih anđela Turske (TBAA), svjetski ambasador poduzetništva za Tursku i zemlje Balkana, dobitnik nagrade „Best Individual“ u Europi (EBAN).
Župan Kolar zajedno s gradonačelnikom Donje Stubice Nikolom Gospočićem upoznao je gosta s aktivnostima Krapinsko – zagorske županije u razvoju poduzetništva i obrtništva. - Posebno će ciljani posjet danas biti budućem znanstveno – edukacijskom centru u dvorcu Stubički Golubovec, projektu koji pripremamo u suradnji s gradom Donja Stubica. Polovicu dvorca dobili smo od Vlade RH na upravljanje na 40 godina, a za drugu polovicu smo iskoristili pravo prvokupa na dražbi preko Trgovačkog suda. S obzirom na veliko iskustvo, znanje i poznavanje načina provedbe velikih projekata i pomoći poslovnih anđela ovakvoj vrsti projekata gdje se potiče znanost i nove tehnologije te spaja znanost i gospodarstvo, danas ćemo taj projekt prezentirati gospodinu Baybarsu Altuntaşu, a ovaj sporazum o suradnji koji smo potpisali nam zapravo daje mogućnost da koristimo njihovo znanje, njihove ljude za edukacije – istaknuo je župan Kolar, dodavši da je već dogovoreno da će Altuntaş za idućeg posjeta Hrvatskoj organizirati u dvorcu Bračak jednu edukaciju. – Ona će biti na raspolaganje nama i našim poduzetnicima i to je sigurno jedan veliki plus nama u županiji, da možemo koristiti to znanje i projekt što bezbolnije privedemo do kraja – zaključio je župan.
Baybars Altuntaş pohvalio je projekt. – Kada sam čuo da se radi na viziji da se dvorac pretvori u inovacijski centar, rekao sam, zanimljivo. Bit će to destinacija gdje će mladi poduzenici razvijati kreativno razmišljanje, bez da brinu o početnim rizicima. Ideja je inovativna i zadovoljstvo mi je poduprijeti i promovirati takav projekt i siguran sam da će Forum imati aktivnu ulogu u projektu – istaknuo je Altuntaş, dodajući da poslovni anđeli uvijek 'ulažu u džokeja, a ne u konja', a da nije lako pronaći pravog džokeja.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Lijepa vijest: Akciji darivanja krvi za žene pristupilo njih 43
TUŽNA VIJEST: Umro je legendarni dr. Marcel Majsec
Kaos na autocesti od Zaboka prema Zagrebu: Više vozila sletjelo s ceste
OB Zabok objavila važnu obavijest za pacijente - stupa na snagu odmah
[FOTO i VIDEO] Nevrijeme se širi Zagorjem: Tuča pogodila više mjesta
Upotrebom suzavca i uz prijetnju nožem ukrao automobil, a onda tek napravio kaos
Bliži se ''Dan mladosti'' u Kumrovcu: Nastupa i poznati glazbenik
Mala sredina velikih ljudi: Održana prva od četiri volonterske akcije – u centru mjesta posađeno cvijeće
Kazneno prijavljena: Djevojka koja je pretukla Filipinca ide u pritvor
Dan općine Mače: ‘Imamo nešto što se ne može kupiti novcem - zajedništvo, bogat društveni i kulturni život’
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
