Uskrsni sajam u Krapini ponovno oduševio posjetitelje - najviše uživali oni najmlađi
Ovogodišnje, treće izdanje, sada već svima dobro poznate manifestacije, Vuzma u Krapini, započelo je prošlog petka otvorenjem 28. izložbe pisanica te Uskrsnom radionicom za djecu, a nastavljeno je ove srijede otvorenjem Uskrsnog sajma u Parku Matice hrvatske.
- Sve je započelo ukrašavanjem gradskog centra pisanicama i uskrsnim instalacijama, nakon čega se rodila ideja za organizacijom raznih događanja uoči samog Uskrsa, ovdje u našem središnjem gradskom parku - pojasnio je gradonačelnik Krapine Zoran Gregurović same početke ove sjajne manifestacije.
- Danas ovo naše događanje okuplja dosta veliki broj posjetitelja, a najveselije je kada su tu djeca koju treba uvijek podržati, kao i njihovu kreativnost. Isto tako, trebamo podržati i njihove učitelje i mentore koji rade s njima. Drago mi je što nas se puno okupilo u ovom Velikom tjednu uoči Uskrsa te svima zahvaljujem - rekao je Gregurović te uputio poziv svim zainteresiranima da im se pridruže u petak, kada će u 10 sati biti upriličena podjela gulaša od hobotnice.
Da se Vuzem u Krapini već treću godinu zaredom pokazao kao jedno od uspješnijih događanja u gradu Krapini potvrdila je i direktorica Turističke zajednice Grada Krapine, Nedeljka Vodolšak.
- Riječ je o manifestaciji koju organiziramo kroz cijeli tjedan u suradnji s Gradskom knjižnicom, Pučkim otvorenim učilištem te Galerijom grada Krapine. Naša zajednica je pak zadužena za takozvana vanjska događanja, vanjsko uređenje, nove pisanice te nove instalacije vezane uz Uskrs - objasnila je Vodolšak dodavši kako je jedno od bitnijih događanja u sklopu manifestacije Uskrsni sajam koji je svake godine sve veći i veći.
- Ove godine postavljeno je 20-ak štandova na kojima su za posjetitelje pripremljene pisanice i različite delicije vezane uz Uskrs. Program je uglavnom koncipiran za dječju populaciju pa tako imamo predstave za djecu, mađioničara, nastup dječje plesne skupine "Unifit", odnosno sve ono što djeca vole čuti i vidjeti.
Uskrsni sajam posjetio je i državni tajnik u Ministarstvu poljoprivrede Zdravko Tušek koji je čestitao gradonačelniku Greguroviću i svima ostalima koji sudjeluju u organizaciji.
- Svi dobro znamo koliko su Uskrs i uskršnji običaji duboko utkani u našu tradiciju, u naš identitet i kulturu. Upravo je stoga za svaku pohvalu ova manifestacija na kojoj se njeguju običaji našega kraja i u kojoj sudjeluju djeca izradom nakita i svega onoga što se priprema za Uskrs - zaključio je Tušek.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Nije sol: Led sa stepenica nestaje za čas uz 1 jeftin sastojak koji imate u kući
Krao gorivo mjesecima: Varao benzinske postaje, šteta skoro 4.000 eura
Mukama je konačno kraj – ova 3 znaka horoskopa konačno ulaze u dugi period sreće i izobilja
Zbog produžnog kabela zapalila se kuća u Zagorju
KOJI ŠOK: Božarov najavio što nas još čeka danas i sutra u Zagorju
U prehrambenom proizvodu iz Ukrajine otkrivene kemikalije štetne za zdravlje ljudi
Stiže nešto puno gore i opasnije od snijega, DHMZ poslao upozorenje
Od karata do edukacija: Evo kako 'Zlatni istok Zagorja' jača kontinentalni turizam
Ne treba vam iskustvo: Evo kako se možete uključiti u veliko zimsko prebrojavanje ptica
Gripa na vrhuncu: Ova je bolnica do daljnjeg zabranila posjete
Pouzdan rent-a-car u Oroslavju – jednostavno, povoljno i bez stresa
JESTE LI ZNALI? Zimski tragovi u prirodi otkrivaju skriveni život životinja
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
Pridružite se Zimskom prebrojavanju ptica vodarica (IWC)
