Učenici trećih razreda Osnovnih škola ''Augusta Cesarca'' i ''Ljudevita Gaja'' u posjetu gradonačelniku
Učenici trećih razreda Osnovne škole ''Ljudevita Gaja'' Krapina te područnih škola Donja Šemnica i Lepajci zajedno sa svojim učiteljicama, Dušankom Jakopović, Anicom Poslon, Lidijom Gorup Kunštek i Kornelijom Hršak u četvrtak, 6. ožujka u okviru svog školskog kurikuluma posjetili su krapinskog gradonačelnika Zorana Gregurovića. Gradska vijećnica bila je prepuna dječjih osmijeha i radosnih lica.
Gradonačelnik je učenike ukratko upoznao s radom Gradske uprave te aktivnostima koje Grad Krapina poduzima za dobrobit svojih građana. Gradonačelnik je istaknuo kako se posebno ponosi s tim da su tako prije deset godina učenici također trećih razreda bili ovdje u Vijećnici i rekli naglas svoje želje. Najčešće se spominjalo kino koje je eto na opće oduševljenje malih Krapinčana ubrzo nakon toga opet otvoreno. Gradonačelnik je pozvao učenike da iznesu svoje prijedloge, da kažu što bi željeli da se napravi u Krapini. Bilo je mnogo raznih pitanja na koja je gradonačelnik strpljivo odgovarao, a na samom kraju susreta, zahvalio im je na dolasku i pozvao ih da ga uskoro opet posjete.
Učenici trećih razreda Osnovne škole ''Augusta Cesarca'' te područnih škola Podgora i Škarićevo zajedno sa svojim učiteljicama Ivanom Frajzman, Andreom Tepuš, Sandrom Horvat i Matejom Hruš, 7. ožujka razveselili su gradonačelnika Grada Krapine Zorana Gregurovića svojim posjetom u sklopu školskog kurikuluma. Gradonačelnik je ukratko izložio što sve obuhvaća posao gradonačelnika, kako se on i Gradsko vijeće brinu za grad. Bilo je veselo jer su se učenice i učenici opustili i postavljali brojna pitanja te davali gradonačelniku brojne prijedloge.
Gradonačelnik je bio strpljiv i pažljivo saslušao male goste koji su bili puni velikih ideja, od zoološkog vrta, fontana i ležećih policajaca te im prezentirao kako će se uređivati gradski park, kako su u tijeku postavljanja novih sprava i igračaka na dječjim igralištima diljem grada i slično. Na samom kraju susreta učenici su gradonačelniku uručili svoja likovna ostvarenja koja prikazuju gradske znamenitosti – Stari grad, Crkvu sv. Nikole biskupa i rodnu kuću Ljudevita Gaja te crtež gradskog grba.
Prethodni članak
Sljedeći članak
[PROGNOZA VREMENA] Vruće, ali evo kada su mogući pljuskovi
Liječnici upozorili: Ako osjetite i jedan od ovih 10 simptoma, hitno se javite doktoru
Aktiviran SRUUK! Građanima na mobitel stigle SMS poruke upozorenja
Stigao nalog za rušenje kuće koju je Amerikanac kupio za 5000 eura u Zagorju i uredio je
Upravo upaljeni generatori: Prijeti nam noćna tuča
Objavljen program Tjedna kajkavske kulture: U Krapinu stižu velike glazbene zvijezde
22. kolovoza donosi ogroman novac za 3 znaka: Od sutra više ne brinu o računima i starim dugovima
[FOTO] Duž pruge planulo nekoliko požara; Uzrok je iskrenje vlaka?
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
