U sklopu radova na ŽCP Dolac uređeno i kompletno Šetalište Vilibalda Sluge
U toku ovog mjeseca izvršit će se tehnički pregled te očekujemo do kraja studenoga i izdavanje uporabne dozvole, kaže gradonačelnik Gregurović
Nakon što se prije 15- ak godina počelo govoriti o izmještanju željezničko-cestovnog prijelaza Dolac u Krapini, bile su potrebne godine da se konačno i krene u realizaciju projekta, odnosno da se riješe sve potrebne suglasnosti, dokumentacija i imovinsko - pravni odnosi. Posljednjih nekoliko godina u Gradu Krapini ozbiljno su prionuli poslu, riješili imovinsko-pravne odnose te sve potrebne suglasnosti na projektnu dokumentaciju, stoga su u jesen 2019. godine radovi napokon i počeli, a na zadovoljstvo građana naselja Dolac i svih u Gradu, a ovih su dana u samoj završnoj fazi.
Radovi na novom željezničko - cestovnom prijelazu u potpunosti su gotovi, dok su na prometnici preostali sitni završni radovi: izvedba horizontalne signalizacije i postava mimoilaznih ograda na dosadašnjem prijelazu. Tvrtka HŽ Infrastruktura d.o.o. izvršila je interni tehnički pregled novog prijelaza, dobivena je njihova suglasnost, a dobivena je i potrebna suglasnost za puštanje prijelaza u uporabu od strane Agencije za sigurnost željezničkog prometa, kao preduvjet za izdavanje uporabne dozvole. - U toku mjeseca ovog mjeseca izvršit će se tehnički pregled, te očekujemo do kraja studenoga i izdavanje uporabne dozvole. Po izdavanju uporabne dozvole moći ćemo prijelaz konačno i otvoriti - ističe gradonačelnik Zoran Gregurović.
Kada novi željezničko - cestovni prijelaz bude u funkciji, dosadašnji prijelaz odnosno cesta prema naselju Dolac, postat će pješačka zona. Kao što su napomenuli, postavit će se mimoilazne ograde za pješake te će taj prijelaz biti namijenjen samo za pješake, dok će se sav promet motornih vozila odvijati preko novog prijelaza i nove prometnice. - U sklopu radova je, osim brojne opreme osiguranja na novom prijelazu preko pruge, izvedena i nova dvosmjerna prometnica s nogostupom i odvodnjom te javnom rasvjetom - kaže Gregurović.
Vrijedi istaknuti kako je nakon radova na samom prijelazu, uređeno i kompletno Šetalište Vilibalda Sluge gdje je zbog dotrajalosti bila neophodna obnova podzemne infrastrukture. Riječ je o ulici koja vodi od Hušnjakovog do jezera Dolac, a u sklopu radova zamijenjene su vodovodne i plinske cijevi, sanirana je kanalizacijska mreža te je cijela ulica obnovljena novim asfaltnim slojem.
Prethodni članak
Sljedeći članak
U tijeku velika akcija USKOK-a u Zagorju i Zagrebu. Više je uhićenih, doznaju se prvi detalji
Novi detalji akcije USKOK-a u Zagorju: Švercerima droge presudila aplikacija, policajac im pomagao
NOVI DETALJI: U velikoj akciji USKOK-a uhićen i policajac iz Zagorja
Nesreća u Zagorju: Jedna osoba teško ozlijeđena i odvezena u OB Zabok
Požar probudio građane: Izgorjela poznata pizzeria, vatra se proširila do krova
TEŠKA NESREĆA: Vozač prešao u suprotnu traku i zabio se u drugi auto, tri osobe stradale
Velika promjena za kupce u trgovinama: Primjenjuju se nova pravila
[PROGNOZA] Božarov otkriva što nas očekuje u Zagorju danas i sutra
Prometna nesreća: Pješakinju udario auto, doznaju se detalji
Uvjerljivo je najgori horoskopski znak: Ima vrlo težak karakter i lošu narav
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
Što učiniti ako naiđete na leptira koji prezimljuje?
