SMOTRA LIDRANO: 'Treba imati nešto u sebi da se čovjek može izraziti, bilo glumom, recitacijom ili novinarstvom'
Na županijskom Lidranu ove godine sudjeluje 198 učenika, od čega 137 iz osnovnih škola te 180 iz srednjih škola
Županijska smotra LiDraNo 2019. održavala se danas se u Srednjoj školi Krapina.
Ovogodišnji županijsku smotru literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva otvorio je župan Željko Kolar. - Treba imati nešto u sebi da se čovjek može izraziti, bilo glumom, recitacijom ili novinarstvom. Treba skupiti hrabrost, kako bi osjećaj i talent koji imate prenijeli publici koja vas prati. Lidrano je jedna odlična prilika da djeca to pokažu. Prošle godine radovi koji su bili poslani na državno natjecanje, postigli su iznimne uspjehe. Ovo što sam danas uspio vidjeti, mogu reći da ima sjajnih talenata i vjerujem da će izvrsno prezentirati Krapinsko – zagorsku županiju, ovdje i na državnom natjecanju – rekao je župan Kolar. Okupljene su na otvorenju pozdravili i zamjenik gradonačelnika Krapine Drago Kozina te predstavnici škola domaćina – Srednje škole Krapina i Osnovne škole Augusta Cesarca Krapina.
Na županijskom Lidranu ove godine sudjeluje 198 učenika, od čega 137 iz osnovnih škola te 180 iz srednjih škola. Prosudbu nastupa učenika vršit će članovi stručnog povjerenstva na čelu sa Hrvojem Kovačevićem. Radi se o smotri čiji je cilj razvijati i poticati učeničko literarno, novinarsko i dramsko – scensko stvaralaštvo, promicati učeničko pisano i govorno izražavanje na hrvatskom jeziku, otkrivati, pratiti i poticati učenike posebnih sklonosti, sposobnosti i kreativnosti te predstaviti stvaralaštvo smotre javnosti.
Prethodni članak
Sljedeći članak
U palentu uvijek dodajte jedan poseban sastojak – bit će savršeno kremasta i toliko ukusna da će svi tražiti još
UŽAS U BEDEKOVČINI: Ženu je ubio kod susjeda, sebe u klijeti. Četvero djece ostalo bez roditelja
Nestala je Barbara, 39-godišnja učiteljica iz Zlatara! Traže je policija i HGSS
Tragičan kraj potrage: Nestala učiteljica Barbara (39) iz Zlatara pronađena mrtva
STRAVA U ZAGORJU: Ubio ženu pa sebe! Slijedi očevid
Zagorska policija uhitila 41-godišnjaka, sud mu produžio boravak u zatvoru i poslao ga na liječenje
NOĆNA DRAMA: Policija upala u zabočki kafić, uhitila 32-godišnjaka, a onda se akcija nastavila...
Dobre vijesti za tisuće obitelji: Uskoro počinje isplata naknada
Donesen je novi Zakon o naplati cestarine: Evo kako će izgledati vožnja autocestom
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
