[SJAJNO FINALE PIONIRSKOG KUPA NS KZŽ] Zagorec slavio nakon penala u dramatičnom finalu

Da i pionirske utakmice mogu biti dramatične, ali i vrlo kvalitetne, uvjerili smo se na finalu pionirskog kupa NS KZŽ, u kojoj su snage odmjerili domaći Rudar DZ i krapinskog Zagorca. Nakon uzbudljivih 70 minuta mreže su mirovale, iako je bilo izrazitih prilika na obje strani, a onda su Krapinčani imali više sreće i prisebnosti kod izvođenja penala i slavili rezultatom 5:6, iako valja istaknuti da su domaći promašili dvije "meč lopte" i da je pehar vrlo lako mogao ostati u njihovim vitrinama.

Počelo je dominacijom Zagorca i činilo se da će utakmica imati "jednosmjeran" tijek. Prvi je zaprijetio u 7. minuti Leon Vincelj, ali bez uspjeha. U 14. Luka Kereša probija stranu i upošljava Ružaka koji puca glavom, ali domaći vratar Sovec odbija u korner. U 19. minuti pokušava i Krizmanić, ali Sovec je spreman. Domaćin se nakon dvadesetak minuta igre ipak uspio sabrati i u 28. imati sjajnu priliku koju je propustio A. Sinković, nakon ubačaja Kolar-Kovačića.

Pioniri Rudara DZ

Ne znamo što je trener Kovačić rekao svojim igračima u poluvremenu, ali u nastavku sasvim druga slika. Rudar dominira i već u 36. minuti Mutak izlazi sam pred Vitomira Vincelja, ali puca pokraj gola. Četiri minute kasnije A. Sinković odlično gura u prostor za Javorić-Ilića, ovaj kreće sam prema vratima gostiju, ali je pomalo nespretan i lopta mu bježi. Odlični A. Sinković u 50. minuti ubacuje za Mutaka koji kreće sam prema vratima, ali ovoga puta ispriječila se vratnica. Gosti se malo bude u 55. minuti kada prijeti Lu. Kereša, ali Sovec je opet na visini zadatka. U 62. minuti Hopek s pet metara ne uspijeva ugurati loptu u mrežu, već u padu pogađa domaćeg vratara. Do kraja bilježimo još opasne pokušaje A. Sinkovića i Videka iz slobodnog udarca, ali rezultat se nije mijenjao, pa se krenulo u izvođenje penala.

Kod rezultata 4:4, Sovec brani udarac Krizmanića, pa Sedlar ima prvu "meč loptu", ali V. Vincelj brani njegov udarac. Nakon toga Merkaš puca preko gola, ali Kovačić ne koristi drugu "meč loptu", točnije Vitomir Vincelj brani njegov udarac. Nakon toga pogađaju redom Frinčić, Gregurić i Lo. Kereša, a odlučujući penal promašuje Luka Sinković, pa pehar odlazi u Krapinu.

Sudeći prema viđenom, ove dječake čeka sretna nogometna budućnost, a treneri Nenad Kovačić i Ivan Ivanović mogu biti ponosni na svoj rad.

Rezultati

Četvrtfinale: Zagorec - M. Gubec 4:0, Stubica- Pregrada 4:2, Mladost Z - Rudar M 8:2, Rudar DZ - Oštrc 7:0

Polufinale: Zagorec - Stubica 9:0, Rudar DZ - Mladost 4:1

FINALE

RUDAR DZ - ZAGOREC 5:6 p (0:0)

RUDAR DZ: Sovec, Lončar, Jurman, Valjak, Sedlar, Krznar, Čelec, Kolar-Kovačić, Javorić-Ilić, A. Sinković, Miljan. PRIČUVE: Antunović, Videk, L. Sinković, Rosas, Mutak, Kovačić, Gregurić. TRENER: Nenad Kovačić

ZAGOREC: V. Vincelj, Lu. Kereša, Mušica, L. Vincelj, Smiljanec, Krizmanić, Ružak, Frinčić, Lo. Kereša, Škreb, Brebrić. PRIČUVE: Pavlić, Jazbec, Hopek, Kranjčec, Cicnjak, Merkaš, TRENER: Ivan Ivanović

JEDANAESTERCI: 0:1 Jazbec, 1:1 A. Sinković, L. Vincelj - Sovec brani, 2:1 Videk, 2:2 Ružak, 3:2 Mutak, 3:3 Kranjčec, Kolar-Kovačić - V. Vincelj brani, 3:4 Lu. Kereša, 4:4 Krznar, Krizmanić - Sovec brani, Sedlar - V. Vincelj brani, Merkaš - promašaj, Kovačić - greda, 4:5 Frinčić, 5:5 Gregurić, 5:6 Lo. Kereša, L. Sinković - V. Vincelj brani.