Pri kraju obnova spomenika na središnjem krapinskom trgu
S obzirom na starost spomenika i izloženost svim vremenskim uvjetima, bilo je potrebno čišćenje spomenika posebnim sredstvima te rekonstrukcija i zaštita oštećenih dijelova
Kamena skulptura sv. Ivana Nepomuka iz 1891. godine nalazi se u Krapini na Trgu Ljudevita Gaja pored mosta. S obzirom na starost spomenika i izloženost svim vremenskim uvjetima, bilo je potrebno čišćenje spomenika posebnim sredstvima te rekonstrukcija i zaštita oštećenih dijelova.
Restaurira se također i kamena skulptura Ljudevita Gaja iz 1891. godine koja se nalazi na samom trgu Ljudevita Gaja. I na njoj su potrebni radovi čišćenja posebnim sredstvima, pjeskarenja, hidrofobizacija te ostali sitni popravci po potrebi. Kamene skulpture sv. Ivana Nepomuka i Ljudevita Gaja uvrštene su u Program financiranja zaštite kulturnih dobara za 2017. godinu. Radovi na obnovi spomenika krenuli su u lipnju, a izvođač radova je Modulor modeli d.o.o. iz Zagreba.
Ukupna cijena izvođenja radova, koji su pri kraju, iznosi oko 90.000 kuna. Za konzervatorske i restauratorske radove na navedenim kamenim skulpturama osigurana su sredstva od Ministarstva kulture u iznosu od 70.000 kuna, a ostatak novca je osigurao Grad Krapina.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Kuhana jaja ljušte se u jednom potezu: Dodajte samo jedan sastojak u vodu i ljuska sama otpada
Prognostičar objavio kad možemo očekivati snijeg u Zagorju
U osnovnoj školi u središnjoj Hrvatskoj pronašli popis za odstrel s imenima djece
Popularni trgovački lanac: 'Ne koristite ovaj proizvod, vratite ga, vraćamo novac'
Nova velika akcija Uskoka zbog droge, uhićeni sin predsjednice suda i odvjetnica
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Zabok traži pobjedu protiv Alkara
Četiri nesreće u Zagorju u 24 sata. Dvije osobe ozlijeđene, jedna teže
[PROGNOZA VREMENA] Božarov otkriva kada se smiruje vrijeme
FOTO I VIDEO: Prometni kaos u dijelu Hrvatske
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
Kandidacijske liste za izbore za mjesne odbore općine Sveti Križ Začretje
Prijavite se na 17. trijenale zagorskog suvenira
