Ove godine u zagorskim školama čak 18 superodlikaša s prosjekom 5.0 kroz sve četiri godine školovanja
Krapinsko – zagorska županija superodlikašima dodjeljuje nagradu od 2000 kuna
U Srednjoj školi Krapina danas je održana podjela svjedodožbi učenicima i nagrađivanje maturanata SŠ Krapina, koji su sve razrede srednjoškolskog obrazovanja završili s prosjekom 5.0, a takvih je ove godine osam.
Ravnatelj SŠ Krapina Ivica Rozijan rekao je da je još jedna generacija s uspjehom dovedena do kraja svog srednjoškolskog obrazovanja. – To je168 učenika, s kojima ćemo se tradicionalno proveseliti te zahvaliti i učenicima i njihovim roditeljima što su nam pružili mogućnost da njihovoj djeci pružimo šansu da u svojem najturbulentnijem vremenu odrastanja i obrazovanja budu upravo u našoj školi i da s uspjehom završe obrazovanje – rekao je ravnatelj te dodao da se dijeli nekoliko kategorija nagrada. -Tu su učenici koji su sve 4 godine imali prosjek 5.0, njih je 8,zatim učenici koji su sve četiri godine završili s odličnim uspjehom, njih 13 te određeni broj učenika koji su sudjelovali na natjecanjima, smotrama i susretima, zatim u promociji kulturne i javne djelatnosti škole. Ukupno imamo 64 učenika za nagrade. Zadovoljni smo, znamo kakve su bile zadnje dvije godine, no to se nije puno odrazilo na lošiji uspjeh naših učenika, to je samo dokaz kontinuiteta i žilavosti rada u gimnazijskim i strukovnim programima u SŠ Krapina – zaključio je Rozijan.
Zamjenica župana Jasna Petek rekla je da je ovo prilika da se izrazi velika zahvalnost i čestitke svim učenicima koji su s velikim uspjehom završili svoje srednjoškolsko obrazovanje. - Nije jednostavno kroz sve razrede srednje škole postići odličan uspjeh, a kada je to odličan iz svih predmeta, to znači veliki trud, zalaganje i ljubav prema znanju i školi ili prema struci. U svakom slučaju, ove godine kao nikada do sada od kada dodjeljujemo ove nagrade, takvih je učenika 18. Jako smo ponosni što je taj broj iz godine u godinu sve veći. To znači da su naše škole kvalitetne, u njima rade kvalitetni učitelji i profesori i učenici u njima zaista imaju mogućnost i priliku sve svoje potencijale iskoristiti i postići ovako lijepe i velike uspjehe – rekla je Petek. Krapinsko – zagorska županija superodlikašima dodjeljuje nagradu od 2000 kuna.
Sve razrede s s 5.0 prošlo je 8 maturantica i maturanata SŠ Krapina, 3 u Gimnaziji A.G. Matoša u Zaboku i SŠ Oroslavje, 2 u ŠUDIGO –u, i po 1 u SŠ Pregrada i Zlatar. Ove godine je još jedna zanimljivost da je jedna vrlo vrijedna učenica završila dvije srednje škole i u obje srednje škole je postigla 5.0 uspjeh. Završila je srednju glazbenu školu u ŠUDIGO – u Zabok i završila je Gimnazija u Zaboku. Svima velike čestitke i puno uspjeha na državnoj maturi, u odabiru fakulteta svima koji nastavljaju studij i puno sreće onima koji izlaze na tržište rada – poručila je zamjenica župana.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Lijepa vijest: Akciji darivanja krvi za žene pristupilo njih 43
TUŽNA VIJEST: Umro je legendarni dr. Marcel Majsec
Kaos na autocesti od Zaboka prema Zagrebu: Više vozila sletjelo s ceste
OB Zabok objavila važnu obavijest za pacijente - stupa na snagu odmah
[FOTO i VIDEO] Nevrijeme se širi Zagorjem: Tuča pogodila više mjesta
Upotrebom suzavca i uz prijetnju nožem ukrao automobil, a onda tek napravio kaos
Bliži se ''Dan mladosti'' u Kumrovcu: Nastupa i poznati glazbenik
Mala sredina velikih ljudi: Održana prva od četiri volonterske akcije – u centru mjesta posađeno cvijeće
Kazneno prijavljena: Djevojka koja je pretukla Filipinca ide u pritvor
Dan općine Mače: ‘Imamo nešto što se ne može kupiti novcem - zajedništvo, bogat društveni i kulturni život’
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
