Otmičar satima držao ranjenu suprugu i njihovo dvoje djece
Autor: Mladen Mandić Obiteljska se drama jučer dogodila u zagorskom naselju Lepajcima pokraj Krapine. Edo Smrečki (31)
Autor: Mladen Mandić
Obiteljska se drama jučer dogodila u zagorskom naselju Lepajcima pokraj Krapine. Edo Smrečki (31) se jučer oko 9.20 sati u Krapinskim Toplicama trebao susresti sa svojom 27-godišnjom suprugom Dijanom te četverogodišnjom kćeri Klaudijom, koje su se prije godinu dana odselile od njega te živjele u kući njezinih roditelja u Krapinskim Toplicama.
Zajedno s Edom, u automobilu je bio i njegov osmogodišnji sin Tomislav koji je živio s njim u njihovoj kući u Lepajcima. No, nakon svađe sa suprugom, Edo je na cesti ispred kuće njezinih roditelja nožem zaprijetio supruzi te oteo i nju i Klaudiju te ih automobilom odvezao u kuću u Lepajce.
Nakon što su Dijanini roditelji policiji dojavili što se zapravo dogodilo, dva sata trajala je policijska potraga. Oko 11.30 sati policija ih je pronašla u kući u Lepajcima. Svi pokušaji Edinih roditelja Franje i Ljubice da nagovore sina da pusti ženu i djecu bili su uzaludni. Dulje od dva sata su i zagorski policajci na čelu s načelnikom policije Željkom Cujzekom pregovarali s Edom, ali on nije želio popustiti.
Sve vrijeme kuću je nadzirala i specijalna policija. No, oko 13.30 sati Edo je ipak pustio djecu, a kada mu se oko 14 sati supruga onesvijestila, uz nagovor policije, jer bi mogao odgovarati i za supruginu smrt, ipak je dopustio da vatrogasci i djelatnici Hitne pomoći uđe u kuću po Dijanu i odvezu je u zabočku Opću bolnicu.
Kako su nam rekli na kirurškom odjelu zabočke bolnice, Dijana Smrečki je s teškim ozljedama i s velikim gubitkom krvi, jer ju je Smrečki nekoliko puta izbo nožem, jučer operirana te je izvan životne opasnosti.
Edo Smrečki priveden je u krapinsku policiju na kriminalističku obradu.
Inače, susjedi su nam rekli da je Edo često zlostavljao svoju suprugu i dvoje djece, često su kod kod njih bili i policajci i djelatnici Cenrta za socijalnu skrb, a znao je već potegnuti i nož. Prije godinu dana, nakon što je Dijana htjela otići od njega, već je jednom nožem ranio tada trogodišnju kćer Klaudiju.
Edo je inače radio u poduzeću "Janko Gredelj", ali je prije nekoliko mjeseci, kažu susjedi, dobio otkaz, dok je supruga Dijana bila zaposlena u krapinskoj "Kotki". I prije nego što su se razišli često su se svađa.
Izvor: Večernji list
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vuk noćas ušao u dvorište u Zagorju? 'Uspjela sam ga snimiti bljeskalicom'
Nesvakidašnja krađa u Zagorju: Ženi iz vrta ukrali 200 kg krumpira
Jednostavno i pristupačno: Riješite se crnih mrlja na ružama uz jednu namirnicu iz hladnjaka
Foto s mjesta stravične nesreće: Sudarili se automobili, Hitna pomoć i vatrogasci na terenu - Sve je puno stakla
Novi popis rodilja: U Zagorju rođeno 26 beba, 13 djevojčica i 13 dječaka
Umro je proslavljeni hrvatski filmski redatelj
15. srpnja donosi veliki preokret: 3 znaka ulaze u razdoblje neočekivanog bogatstva i novih financijskih prilika
Atraktivan automobilistički vikend u Oroslavju: U subotu slalom kartinga, u nedjelju sedmi 'Oro superslalom'
Plenković: Plaća je 1555 eura, a mirovine dižemo na 800 eura
Monitoring bijele rode 2026.
Aplikacija iNaturalist – istraži i podijeli svoja opažanja iz svijeta prirode
Prirodan izgled novi je beauty imperativ: Sve više Zagorki bira suptilne estetske tretmane
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
