Održan 29. božićni koncert 'Radujte se narodi'
U prepunoj Crkvi svete Katarine na blagdan sv. Stjepana đakona je u Krapini održan 29. božićni koncert Radujte se narodi.
Nastupili su krapinski zborovi; mješoviti iz Crkve sv. Katarine i župne crkve sv. Nikole biskupa, te Zbor umirovljenika Gajev spomenek, zatim vokalni solist Ivan Benc, band mladih krapinske župe Gaudium Domini, Lana, Lorena i Ante Radak, članice Udruge Kirjales i glazbeni sastav Podvinčani.
Kao i proteklih godina izvođene su isključivo božićne skladbe i popijevke odgovarajuće crkvenom prostoru, a posjetitelji su uživali u repertoaru od onih najstarijih poput U to vrijeme godišta, Čestit svijetu, O, Isuse poljubljeni, preko prelijepih Cmreki v snegu spiju i Prva ju vura pa do novijih pjesama poput Vratite nam malog Isusa.
Sjajne interpertacije od najmlađih do najstarijih umjetnika, prekrasan ambijent nadaleko poznatih betlehemskih jaslica krapinskih franjevaca, odličan odaziv posjetitelja i više je nego dovoljan motiv organizatorima, Zajednici Bolji svijet i Franjevačkom samostanu Krapina u budućoj pripremi za jubilarni 30. božićni koncert Radujte se narodi slijedeće godine.
Prethodni članak
Sljedeći članak
STRAVA U ZAGORJU: Muškarac na krevetu smrtno stradao u požaru kuće
Tvoj datum rođenja otkriva što te čeka u 2026: Nekima stiže velika sreća, a jedan broj mora biti oprezan
Novi vozni red HŽ-a: Od nedjelje velike promjene! U Zagorju uvedena dva dodatna vlaka
DIVNA VIJEST: U Zagorju rođeno 18 beba. Evo tko su i odakle njihove mame
[FOTO I VIDEO] Stravičan požar u CIAKU: 'Gore opasne kemikalije, čuju se eksplozije'
Požar u CIAKU pod kontrolom - uskoro rezultati mjerenja kvalitete zraka
Za dva znaka počinje najsjajniji dio godine: sreća i iznenađenja čekaju ih na svakom koraku!
UPALIO SE HR112 ALERT: Poruke upozorenja u pola 4 ujutro probudile brojne Zagorce
Grad Zabok ažurirao upozorenje: Zbog požara u CIAK-u zatvorite prozore u krugu od 1 kilometra
Doznajemo detalje požara u zabočkom CIAK-u: Radnici nam ispričali kako je sve krenulo
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
