Nositelj investicije gradnje Spomen obilježja braniteljima bit će Grad Krapina
Cilj ovog projekta je stvaranje uspomene odavanja počasti smrtno stradalim i umrlim braniteljima, a već je ranije odlučeno da se Spomen obilježje izgradi u Perivoju Janka Draškovića
Gradsko vijeće Krapine na svojoj je posljednjoj sjednici donijelo odluku o pokretanju projekta izgradnje i uređenja Spomen obilježja smrtno stradalim i umrlim braniteljima u Domovinskom ratu s područja Krapinsko - zagorske županije. Cilj ovog projekta je stvaranje uspomene odavanja počasti smrtno stradalim i umrlim braniteljima u Domovinskom ratu s područja Krapinsko – zagorske županije, a već je ranije odlučeno da se Spomen obilježje izgradi u Perivoju Janka Draškovića u Krapini.
Partneri u projektu
Projekt će se realizirati prema rezultatima natječaja za izradu idejnog rješenja spomen - obilježja zagorske podružnice Udruge ratnih veterana 2. gardijske brigade “Gromovi” te prvonagrađenom radu autora Filipa Romića i Krešimira Romića, prema kojem je potrebno izraditi projektnu dokumentaciju. Gradonačelnik Krapine ovlašten je poduzeti pravne radnje i donijeti provedbene akte u svrhu prijave za sufinanciranje i realizaciju projekta. U realizaciji navedenog projekta, Grad Krapina bio je partner Udruzi ratnih veterana 2. gardijske brigade “Gromovi” i za daljnje aktivnosti će biti nositelj investicije.
Najkvalitetnije rješenje
Podsjetimo, Udruzi ratnih veterana 2. gardijske brigade „Gromovi“, podružnica Krapinsko - zagorske županije, u partnerstvu s Gradom Krapinom odobrena su sredstva, 80 tisuća kuna od Ministarstva branitelja za raspisivanje natječaja za idejno rješenje spomen obilježja. Natječaj je provelo Društvo arhitekata Varaždin, a cilj je bio dobivanje najkvalitetnijeg rješenja za Spomen obilježje. U sufinanciranje ovog projekta uključit će se i drugi zagorski gradovi i općine. Planirana vrijednost investicije je 500 tisuća kuna.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Nestala je Valentina (14). Od jučer joj se gubi trag, policija moli pomoć
Liječnici otkrili u kakvom je stanju učenik koji je proboden nožem u Bedekovčini
Što se zapravo događa kad kliknete 'Prihvati sve kolačiće'
Uskoro nestaje struje u 3 grada i 21 mjestu diljem Zagorja! Ovo je kompletan popis
Evo koja hrvatska banka je dobila kaznu od milijun i pol eura!
UŽAS: Maloljetnom dječaku petarda raznijelu ruku
GLAZBOM ZA POMOĆ: POMP organizira humanitarni božićni koncert za dijete člana orkestra
Općina Gornja Stubica poziva na dostavu prijedloga za javna priznanja
Pregrada: Usvojen proračun ‘težak’ 9,5 milijuna eura
[FOTO] POČELO JE: Na cestama ogromne gužve, kolone su kilometarske
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
