Nastavlja se smanjenje nezaposlenosti
Najtraženija zanimanja su šivačica, radnik/radnica na proizvodnoj liniji, konobarica, diplomirani ekonomist, zidar i stolar
Krajem travnja u evidenciji Hrvatskog zavoda za zapošljavanje Područnog ureda Krapina registrirane su 6.743 osobe. U usporedbi sa ožujkom 2015. broj nezaposlenih smanjio se za 6,2% ili 448 osoba, a u odnosu na travanj 2014. godine broj nezaposlenih manji je za 19,0% ili 1.582 osobe, priopćili su iz HZZ-a Područnog ureda Krapina.
Ukupno je u travnju 2015. iz evidencije nezaposlenih izašlo 978 osoba (7,9% više nego u travnju 2014. godine). Od toga je zaposleno 795 osoba, i to: 724 osobe (91,1%) na temelju zasnivanja radnog odnosa i 71 osoba (8,9%) na temelju drugih poslovnih aktivnosti (zapošljavanje prema posebnim propisima, registriranje trgovačkog društva, obrta, ugovor o djelu, itd.).
Najviše se zapošljavalo u prerađivačkoj i građevinskoj industriji. U prošlom mjesecu poslodavci su prijavili 528 potreba za radnicima što je 17,6% više nego u prethodnom mjesecu, te za 28,8% više u odnosu na isti mjesec 2014. godine.
Najtraženija zanimanja su šivačica, radnik/radnica na proizvodnoj liniji, konobarica, diplomirani ekonomist, zidar i stolar. Osobe sa završenom srednjom školom za trogodišnja zanimanja, KV i VKV zanimanja i dalje su najbrojnija u evidenciji Zavoda (36,2%). Najviše nezaposlenih je u dobi između 45 i 54 godine.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Dio Hrvata uskoro neće moći pristupiti internetu na mobitelu: Mreža se gasi i u Zagorju!
Prvo ekološko kupalište u Zagorju: Poznato je kada se otvara biološki bazen u Pregradi
Policija upala u kuću u Zaboku pa ostala u šoku: Prizor ih je potpuno zatekao!
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Postavljene prometne kamere na tri lokacije u Zagorju
Neki će primiti neočekivani poziv, a drugima su danas ključni detalji
Zagorski trećeligaši u gostima, svi četveroligaši doma
Optužnica za naručeno ubojstvo mladog para u Zagrebu bivšem vojniku još uvijek nije potvrđena
U Zaboku akcija darivanja krvi. Božidar dao krv 84. put
Pokušaj ubojstva! Muškarac (53) napao 85-godišnjaka
Proljeće dolazi – otvoreni prozori ili pametna ventilacija s rekuperacijom?
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
