Najvještiji učenici Srednje škole Krapina
Rad s nadarenim učenicima jedno je od uporišta kurikuluma Srednje škole Krapina. Ove godine rezultati tog rada su izvrsn
Rad s nadarenim učenicima jedno je od uporišta kurikuluma Srednje škole Krapina. Ove godine rezultati tog rada su izvrsni. Škola je opremljena nastavnim sredstvima i pomagalima koja su na raspolaganju učenicima. Moderni kurikulumi naglasak daju vještinama i kompetencijama, a stručnost Krapinčana dokazuju njihovi rezultati.
Niz osvojenih medalja iz ranijih godina u području mehatronike i strojarstva kulminirao je osvajanjem triju prvih mjesta na natjecanju u Zadru. U području dizajniranja računalom (Catia) Josip Mališ je osvojio prvo, a Marko Boršić drugo mjesto. Josip će nakon fakulteta vjerojatno nastaviti tradiciju i pomagati u obiteljskom obrtu. Martin Sinković s prvim i Goran Tušek s drugim mjestom pokazali su da i u korištenju AutoCAD-a Krapinčani imaju vrhunska znanja. Martin je izvrstan i u sportu, pa je ove godine proglašen i najboljim mladim sportašem u gradu.
Na kraju praktičnog dijela u tehnikama glodanja (CNC) Bruno Dragčević je imao najbolji uradak, a slijedi ga Dražen Mezdić. Bruno je izabrao školu u Krapini zbog njezine kvalitete, a na kraju školovanja može potvrditi da nije pogriješio u odabiru. Mentor učenicima je prof. Mladen Hršak, koji je prošle godine od strane Agencije za strukovno obrazovanje imenovan mentorom desetljeća.
Ivan Tušek je istovremeno na drugom kraju Lijepe naše u Osijeku osvojio prvo mjesto u području Tehničke mehanike. Mentor mu je prof. Ivan Tovernić, a uspjeh je nastavak tradicije iz prošlih godina.
Denis Bezjak je u Crikvenici prezentirao softver za pomoć u učenju elektrotehnike (Elektro asistent). Softver je moguće koristiti na računalu ili na mobitelu. Rad je izrađen pod mentorstvom profesora informatike Stjepana Šalkovića. Kako je alat procijenjen kao vrlo koristan u nastavi, na Smotri radova iz područja elektrotehnike i računalstva dobio je Zlatno priznanje. Stjepan Šalković je time opravdao svježe priznanje: dobivanje Državne nagrade tehničke kulture Faust Vrančić . Nagrada je rezultat rada u nastavi i izvan nje, zimskim školama informatike i raznim drugim projektima.
Kako su i visokoškolske ustanove svjesne kvalitetnog rada s učenicima, Srednjoj školi Krapina omogućeno je da preloži dvoje učenika za Fakultet strojarstva i brodogradnje i jednog učenika za Fakultet elektronike i računarstva. Bit će to još jedna nagrada učenicima za marljiv rad, a oslobodit će ih nervoze oko rezultata državne mature iako ne sumnjamo da bi imali problema s rezultatima.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Čokoladna glazura koja se ne raspukne pri rezanju: Samo jedna žlica ovog sastojka daje savršen sjaj
TUŽNA VIJEST: Preminuo osnivač i dugogodišnji predsjednik zagorskog Oldtimer kluba
Pijani 28-godišnjak uzrokovao prometnu: Četiri osobe završile u OB Zabok
U prometnoj nesreći teško ozlijeđen 16-godišnjak
Sudarila se dva motora i auto, poginuo motociklist
31. ožujka donosi veliki preokret: Ova 3 znaka dobivaju novac i rješavaju svoje probleme
Dječak s teškim opeklinama hitno prebačen u Zagreb, bori se za život. Za sve je kriv TikTok izazov?
Bakica (80) se na Fejsu zaljubila u 'vojnika' i uplatila mu 50.000 eura
Rutinska pobjeda Mladosti u Odri
Pobjede zagorskih klubova, Samobor se vratio na vrh
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
Kandidacijske liste za izbore za mjesne odbore općine Sveti Križ Začretje
Prijavite se na 17. trijenale zagorskog suvenira
